Menu

Zbierka na handbike pre Radomíra

Trvanie výzvy: 11. marca 2019 - 30. júna 2019

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Darované peniaze budú použité na kúpu športovej pomôcky handbike pre Radomíra

Príbeh

Zbierka na handbike pre Radomíra

S prosbou o pomoc splniť sen sa obraciam na všetkých ľudí s veľkým srdcom.

Narodil som sa v roku 1999 predčasne na začiatkuôsmeho mesiaca tehotenstva, pričom 6 hod. po pôrode mi zlyhalo dýchanie. Keď sommal rok, ošetrujúci neurológ rodičom oznámil, že nikdy nebudem chodiť. Konečná diagnóza bola stanovená detská mozgová obrna, triparetická forma s akcentomdo dolných končatín.

Postupne som absolvoval 3 ortopedické operácie: 11/2001 – operáciaachilových šliach aby som mohol došliapnuť na päty; 08/2007 – operácia -vyspravenie ľavého kotníka štepom z panvovej kosti; 04/2011 - veľmi náročnáoperácia oboch nôh, ktorou mi boli uvoľnené podkolenné šľachy ako aj kompletnáplastika kolenných jabĺčok a svalových úponov a navyše na pravej nohebola zrealizovaná osteotómia za účelom vyrovnania nohy.

Od detstva som absolvoval množstvo fyzioterapeutických pobytovv špecializovanom zariadení pre deti s DMO v Dunajskej Lužnej, akoaj kúpeľnú liečbu v liečebnom dome Marína v Kováčovej. Do 9 rokov veku somnou denne cvičili Vojtovou metódou.S problémami som chodil do 7 rokov, potom sa môjzdravotný stav horšil ako som rástol. Dôsledkom bola posledná najnáročnejšia operácia.Vďaka nej a neustálej fyzioterapii a každoročnej kúpeľnej liečbe som schopnýprejsť kratšie vzdialenosti s pomocou barlí (inak používam mechanický vozík).

V súčasnosti študujem na Obchodnej akadémii v Bratislave. Milujem šport, nohy posilňujem na rotopede, cvičím, lyžujem na bi-ski a závodne plávam.  Som registrovaný športovec v Slovenskom zväzetelesne postihnutých športovcov a zaradený do B tímu reprezentácie Slovenskéhoparalympijského výboru. V roku 2018 som vybojoval 8. miesto na MajstrovstváchEurópy v para plávaní v disciplíne 400m voľný spôsob.

Športovať na handbiku a rozšíriť tak svoje pohybové obzory a méty je mojimdávnejším snom. Preto som sa minulý rok prihlásil do projektu Nezastaviteľní.Bol som jedným z vybratých záujemcov, výstupom projektu bol príspevok na vysnívanýhandbike. Keďže suma nepostačuje na pokrytie celých nákladov, dovoľujem si"zabojovať" o Vašu priazeň aby došlo k splneniu môjho sna a aby somsvoj zdravotný stav a  kondíciu mohol rozvíjaťďalším športom.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?