Menu

Zbierka na handbike pre Radomíra

Trvanie výzvy: 11. marca 2019 - 30. júla 2019

Cieľ výzvy

Darované peniaze budú použité na kúpu športovej pomôcky handbike pre Radomíra

Príbeh

Zbierka na handbike pre Radomíra

S prosbou o pomoc splniť sen sa obraciam na všetkých ľudí s veľkým srdcom.

Narodil som sa v roku 1999 predčasne na začiatkuôsmeho mesiaca tehotenstva, pričom 6 hod. po pôrode mi zlyhalo dýchanie. Keď sommal rok, ošetrujúci neurológ rodičom oznámil, že nikdy nebudem chodiť. Konečná diagnóza bola stanovená detská mozgová obrna, triparetická forma s akcentomdo dolných končatín.

Postupne som absolvoval 3 ortopedické operácie: 11/2001 – operáciaachilových šliach aby som mohol došliapnuť na päty; 08/2007 – operácia -vyspravenie ľavého kotníka štepom z panvovej kosti; 04/2011 - veľmi náročnáoperácia oboch nôh, ktorou mi boli uvoľnené podkolenné šľachy ako aj kompletnáplastika kolenných jabĺčok a svalových úponov a navyše na pravej nohebola zrealizovaná osteotómia za účelom vyrovnania nohy.

Od detstva som absolvoval množstvo fyzioterapeutických pobytovv špecializovanom zariadení pre deti s DMO v Dunajskej Lužnej, akoaj kúpeľnú liečbu v liečebnom dome Marína v Kováčovej. Do 9 rokov veku somnou denne cvičili Vojtovou metódou.S problémami som chodil do 7 rokov, potom sa môjzdravotný stav horšil ako som rástol. Dôsledkom bola posledná najnáročnejšia operácia.Vďaka nej a neustálej fyzioterapii a každoročnej kúpeľnej liečbe som schopnýprejsť kratšie vzdialenosti s pomocou barlí (inak používam mechanický vozík).

V súčasnosti študujem na Obchodnej akadémii v Bratislave. Milujem šport, nohy posilňujem na rotopede, cvičím, lyžujem na bi-ski a závodne plávam.  Som registrovaný športovec v Slovenskom zväzetelesne postihnutých športovcov a zaradený do B tímu reprezentácie Slovenskéhoparalympijského výboru. V roku 2018 som vybojoval 8. miesto na MajstrovstváchEurópy v para plávaní v disciplíne 400m voľný spôsob.

Športovať na handbiku a rozšíriť tak svoje pohybové obzory a méty je mojimdávnejším snom. Preto som sa minulý rok prihlásil do projektu Nezastaviteľní.Bol som jedným z vybratých záujemcov, výstupom projektu bol príspevok na vysnívanýhandbike. Keďže suma nepostačuje na pokrytie celých nákladov, dovoľujem si"zabojovať" o Vašu priazeň aby došlo k splneniu môjho sna a aby somsvoj zdravotný stav a  kondíciu mohol rozvíjaťďalším športom.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?