Menu

K 90-tym narodeninám prvá automatická práčka!

Trvanie výzvy: 16. júla 2012 - 16. novembra 2012

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je zakúpiť automatickú práčku (vrátane montáže, dodávky) pre 90 ročnú pani Máriu z východného Slovenska

Príbeh

K 90-tym narodeninám prvá automatická práčka!

Denne dostávame žiadosti o sponzoring. Denne mnohým z vás dokážeme aj pomôcť. Avšak príbeh 89 ročnej pani Márie z Rešova nás skutočne zasiahol na tom najcitlivejšom mieste. Veď posúďte sami.

Pani Mária žije v domčeku obci Rešov, v okrese Bardejov celý svoj život. Až donedávna, ešte mesiac dozadu v ňom žila so svojim 60 ročným chorým synom, ktorý žiaľ po štyroch rokoch trápenia, no napriek tomu nečakane a náhle zomrel na zlyhanie srdiečka, obličiek a iných orgánov. Pomáhal jej vo všetkom a so všetkým, bol jej pravou aj ľavou rukou. Bol jej synom, opatrovateľkou, pomocníkom, spoločníkom.

No teraz je všetko inak. Pani Mária zostala v dome úplne sama. Sama na štiepenie dreva, sama na spracovanie svojho hospodárstva, sama na žehlenie, pranie...

V auguste pani Mária oslávi 90-te narodeniny a doposiaľ ešte nikdy nemala automatickú práčku. Najskôr ju nepotrebovala, pretože mala dosť sily na to, aby vyprala a žmýkala bielizeň v rukách, neskôr túto činnosť vykonával jej, teraz už zosnulý syn.
No situácia a aj časy sa zmenili. Aj keď má pani Mária pomocníkov, ktorí jej raz týždenne robia nákupy potravín, má asistenciu pri donáške stravy, má 450 km vzdialenú rodinu, má invalidnú dcéru, ktorá jej pomáha ako len vie a má aj dobrých susedov, automatická práčka by jej určite uľahčila život, pretože už by nemusela nosiť svoju bielizeň prať k ľuďom po dedine.

Práčku sme starostlivo vyberali, nakoľko priestorové možnosti v dome sú obmedzené, je potrebné, aby spĺňala isté parametre. Aby sa dala napĺňať zvrchu, bola užšia a mala primeranú spotreby vody (nakoľko je obmedzená možnosť vody z bojleru).

No napriek tomu, že občianske združenie Prístav nádeje sa zaoberá hlavne ochranou a podporou zdravia a vzdelávania a to s primárnym zameraním na zdravotne postihnutú skupinu obyvateľstva, poskytujeme pomoc i seniorom alebo osobám nachádzajúcim sa v núdzi.
Nakoľko sa v súčasnosti nevenujeme obchodným aktivitám, nevytvárame vlastné produkty, nemáme vlastný predaj, preto v oblasti poskytovania finančných darov a finančnej, resp. sponzorskej pomoci v jej rôznych formách, rovnako aj v niektorých ďalších aktivitách, ktoré na to nadväzujú, máme značne obmedzené možnosti a nemôžeme z vlastných zdrojov vyhovieť každej žiadosti.

Ak aj vy chcete prispieť k tomu, aby pani Mária na svoje 90-te narodeniny dostala svoju prvú práčku v živote, pripojte sa k nám.

Za Vaše príspevky v jej mene vopred ďakujeme!

Aktualizácie

Znižujeme cieľovú sumu17. aug 2012

AKTUALIZÁCIA VÝZVY: Priatelia, už teraz všetkým Vám neskutočne ďakujeme za priazeň a finančné príspevky, ktoré zasielate na túto výzvu. Dnes, na naše mnohé a urputné prosby zareagovala spoločnosť Hej.sk, ktorá sa nám rozhodla pri realizácii tejto výzvy pomôcť úľavou na cene vrátane dopravy a to vo výške 40€. Z tohto dôvodu znižujeme cieľovú sumu. Verím, že všetkých prispievateľov táto informácia poteší a zvyšnú sumu sa nám podarí vyzbierať do narodením pani Márie, ktorá ich oslávi už 24.augusta.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?