Menu

Prosím, pomôžte Dankovi s liečbou

Trvanie výzvy: 1. apríla 2019 - 1. apríla 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

LIECBA ,REHABILITACIE,UBYTOVANIE POCAS VYSETRENI A HOSPITALIZACIE V PRAHE,CESTOVNE NAKLADY

Príbeh

Prosím, pomôžte Dankovi s liečbou

PROSIM POMOZTE DANKOVI S LIECBOU

Dobrý deň milí darcovia,

     som maminou 4 chlapcov: Romanka, Rastíka, Danka a Martinka. Náš príbeh už mnohí poznáte. Bez Vašej pomoci by sme ťaživú situáciu nezvládli. Zo srdca ďakujem nielen za finančnú pomoc, ale aj za pocit, že sú ľudia, ktorým na osude druhých záleží.

     Žiaľ, dvaja mladší chlapci sú vážne chorí. Martinko sa mi narodil ako zdravé bábätko a ako 5-týždňovému náhle zlyhali orgány. O život bojoval v nemocnici pol roka. Boj našťastie vyhral, ale zostali mu následky. Dva roky papal iba cez sondu, mal zavedený vývod z bruška. Momentálne má Martinko 3 roky, papá už konečne cez ústočká výhradne mixovanú stravu. Má veľké omeškanie vo vývoji, mentálne je na úrovni ročného dieťaťa. Ešte nerozpáva, len nedávno začal chodiť, avšak ešte občas padá. Súrne potrebujeme cvičiť, aby sa čo najviac priblížil rovesníkom. Momentálne ho trápia bolesti zúbkov, potrebujeme ísť k zubnému lekárovi - špecialistovi, ktorý zúbky opraví pod narkózou. Martinko má DMO a mnoho iných diagnóz. Jeho brat Danielko utrpel nehodu na bicykli, narazil do auta. V dôsledku toho mu praskla lebka a silne si narazil koleno. Zostali sme dlho v nemocnici kvôli silnému otrasu mozgu a prasknutej lebke. Týždeň po prepustení do domácej liečby sa Danielkovi objavili epileptické záchvaty. Detská lekárka nás poslala na odborné vyšetrenie k neurologičke. Tým sa začal kolobeh vyšetrení, Dankovi našli vážny nález na mozgu a diagnostikovali epilepsiu. Nasadili mu liečbu, pravidelne sme chodili na kontroly MR mozgu a EEG vyšetrenia, viackrát bol hospitalizovaný. Momentálne sa jeho stav natoľko zhoršil, že má neustále bolesti hlavy a silné a časté epileptické záchvaty. Lekárka odporučila PET všetrenie a po výsledku konzultáciu kvôli operácii mozgu v Prahe. Som zúfalá, že mu nedokážem pomôcť od tých bolestí a záchvatov. Z materského príspevku a príspevku na deti nedokážem pokryť náklady na liečbu, teda cesty, doplatky na lieky, lekárov, ubytovanie a stravu v Prahe. Žiaľ, častokrát ani základné životné potreby.
Podávala som si žiadosť o opatrovateľský príspevok, odpoveď prišla zamietaná. Vraj nakoľko je Danielko chodiaci, vie sa najesť, urobiť hygiecké potreby, nepotrebuje moju opateru a nemám nárok na opatrovateľský príspevok. Ťažko si predstaviť, aké je to pozerať na syna, keď má silný záchvat, nesmie byť ani chvíľu sám. Stalo sa, že ho dostal vonku na prechode pre chodcov alebo doma, keď jedol. Nechcem si predstaviť, čo by bolo, keby bol sám. Chcem urobiť všetko preto, aby som jeho zdravotný stav dostala do normálu. Túžim po tom, vidieť ho smiať sa ako kedysi a nie iba smutného a uboleného. 

     Veľmi Vás prosím o pomoc! Ďakujem Vám zo srdca za pomoc mojim chlapcom, za všetko!

Aktualizácie

Podakovanie a velka prosba12. 6 2019

Dobry den mili darcovia zo srdca vsetkym dakujem ktory nam pomohli dostat sa do Prahy na predoperacne vysetrenie po vysledkoch ktore by mali bit kompletne vsetky do troch tyzdnou ma Danielko absolvovat operaciu mozgu zo srdca prosim vsetchym dobrych ludi o pomoc aby sme mohli absolvovat s Danielkom opet cestu do Prahy na operaciu ktora nam ma pomoct aby Danielkou stav sa zlepsil aby konecne mohol mat detstvo ako jeho rovestnici ,Danielko je momentalne hospitalizovani na tyzden v Prahe po vysetreniach ho prepustia domou a po vysledkoch nam daju opet termin do Prahy ktora je velmi vzdialena od nasho bydliska a bez vas dobrych ludi tenyo nas narocny boj za zdravim nezvladneme zo srdca dakujem vsetkym dobrim ludom 

Akutna prosba 2. 5 2019

Dobry den mili darcovia zo srdca vam dakujem za pomoc velmi si to vazim pomahate nam zvladnut tazku zivotnu situaciu nelahky boj o zdravie deti,velmi akutne potrebujeme pomoc Danielko uz ma termin do Prahy v polke juna na tyzden ide na hospitalizaciu do Prahy na predoperacne vysetrenie a potom nam daju termin operacie tak vas prosim pomozte nam momentalne sa nam pokazilo auto byvame na dedine kde chodia dva autobusi za den bez auta sme strateni kedže s Danielkom chodim často po vysetreniach auto mame v servise opravuju ho velmi nam chyba Danielko nevladze vela chodit po epileptickych zachvatoch je velmi vyčerpani bolieva ho hlavička verim že sa najdu dobri ludia a pomožu nam zo srdca vopred dakujem všetkym dobrym ludom...

Ďalšie informácie

Facebook
Zuzana tothova

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?