Menu

Záložkou do sveta

Trvanie výzvy: 2. mája 2019 - 20. mája 2019

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je zobrať 14 žiakov z Markušoviec a Chminianskych Jakubovian na vzdelávací zájazd. Výlet je pre žiakov odmenou za ich snahu a vytrvalosť, ktorú preukázali počas piatich mesiacov, kedy po vyučovaní tvorili záložky. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na náklady spojené s výletom, t.j. cestovné lístky, vstupenky, ubytovanie, občerstvenie a taktiež na distribúciu záložiek, ktoré žiaci tvoria.

Príbeh

Záložkou do sveta

Sme presvedčené o tom, že spoznávanie sveta otvára nielen mysle, ale aj srdcia. Počas 2 rokov učiteľského pôsobenia na školách cez program Teach for Slovakia na východe Slovenska sme si uvedomovali, že nie všetky deti majú detstvo plné zážitkov z výletov. Práve tie im prinášajú okrem spokojných úsmevov najmä obohacujúce skúsenosti a stretnutia s rôznymi ľuďmi, ktoré im rozširujú obzory. Preto sme sa rozhodli, že im dáme možnosť okúsiť život aj mimo ich komunity a zoberieme ich na konci školského roka na vzdelávací výlet.
A tak sme odštartovali projekt “Záložkou do sveta”


O čom je projekt “Záložkou do sveta”?

Niektorí žiaci zo školy už mali možnosť dostať sa na vzdelávacie pobyty aj do zahraničia, na ktorých sme sa počas nášho pôsobenia na školách podieľali. Priniesli si kopec zážitkov a skúseností, a tým inšpirovali aj ostatných žiakov ísť na výlet. Avšak, deti si dostatočne neuvedomovali, čo všetko obnáša získavanie financií a organizácia zájazdu. Preto sme sa rozhodli tento rok vyskúšať pilotný projekt, v ktorom deti budujú svoj sen vlastnou aktivitou a tak si uvedomujú jeho hodnotu.

Tak sme v januári 2019 začali na školách rozbiehať projekt “Záložkou do sveta”. Žiaci vyrábajú záložky  v ich voľnom čase po vyučovaní. Dokopy okolo 15 žiakov je motivovaných sa dobrovoľne zúčastňovať krúžku po vyučovaní každý týždeň a vytvárať záložky. Tie sú symbolom ich vytrvalosti a motivácie. Záložky sa budú posielať ako pozornosť ľuďom, ktorí prispeli na výlet a tak podporili ich snahu.

Čo tým žiaci získajú?

  1. Tvorbou záložiek a aktivitami po vyučovaní sa snažíme žiakom ukázať, že ak chcú v živote dosiahnuť svoj sen, potrebujú na tom vytrvale pracovať a nevzdávať sa pri prvom zlyhaní a nechuti. Len tí žiaci, ktorí chodia na krúžok pravidelne a prekonávajú sami seba, budú vybraní na koncoročný výlet. Veríme, že táto aktivita ich učí vytrvalosti, plneniu svojich povinností a vedie ich k preberaniu zodpovednosti za svoj úspech.

  1. Zážitkové vzdelávanie prostredníctvom cestovania sa nám osvedčilo ako efektívny nástroj na rozvoj akademických aj charakterových zručností. V mimoškolskom prostredí žiaci aplikujú do reality čo sa naučili v škole a zároveň majú príležitosť vidieť a spoznať svet mimo ich komunity. Každý nový zážitok im otvára oči, prehlbuje motiváciu ísť za svojimi cieľmi a zvyšuje sebahodnotu.

Ako môžete podporiť snahu detí a prispieť na ich vysnívaný vzdelávací zájazd do zahraničia?

Zbierka začína 1. mája. Do 20. mája potrebujeme vyzbierať finančné prostriedky, aby sme mohli zorganizovať výlet ešte v tomto školskom roku. Čím viac financií sa nám podarí získať, tým kvalitnejší vzdelávací výlet dokážeme pripraviť. Ak sa nám podarí naplniť finančný cieľ, žiakov zoberieme na výlet do zahraničia na 5 dní.

Žiakov podporíte:

  1. ľubovoľným finančným príspevkom cez zbierku ĽudiaĽuďom.sk (pri príspevku 10€ a viac zašleme ručne vytvorenú záložku podporovateľovi. Ak máte o tieto umelecké diela záujem, pošlite nám meno a Vašu adresu na email.: veronika.sustakova@teachforslovakia.sk a my ju s radosťou odošleme)

  2. zdieľaním kampane medzi priateľmi, nech sa táto správa dostane do každého kúta Slovenska


Fotografie a videá so zážitkami z poznávacieho zájazdu budeme postovať na fb stránke NOtrouble GOTravel, kde nás môžete sledovať.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?