Menu

Bojovník Samko

Trvanie výzvy: 6. mája 2019 - 5. mája 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Pomôcť Samkovi vo financovaní cvičení, ktoré mu pomáhajú napredovať

Príbeh

Bojovník Samko

Samko nemá ani 2 rôčky ale stihol si toho prežiť neúrekom, je veľký bojovník a zaslúži si našu pomoc.


Samko je vytúžené bábätko. Narodil sa predčasne v júli 2017 v 33-34 týždni tehotenstva s pôrodnou váhou    1 530 g. Bolo to ťažké ale Samko bojoval, no po týždni života mu bola zistená vada na srdiečku (kaortácia aorty)a následne bol prevezený do detského kardiocentra v BA. Podstúpil mnoho vyšetrení, no bol veľmi maličký a so zákrokom sa muselo počkať aspoň kým naberie na váhe minimálne na 2 000 g. Operácia prebehla úspešne v auguste 2017. Aj po tomto všetkom, prepustení do domácej liečby za momoci laktačnej sestry bol Samko kojený.

Striedali sa pobyty v nemocnini, pokojnejšie obdobia doma až prišiel ten osudný den.

Vo februári 2018 podstúpil v Banskej Bystrici doporučený zákrok laryngoskopiu. Pri zákroku sa niečo skomplikovalo, nevedeli sa mu dostať do dýchacej trubice. Začal puchnúť a žiaľ ostal bez kyslíka až 10 minút. Vraj následky sa nedajú predpokladať. Samka museli uviesť do umelého spánku. Bol v ňom až 11 dní. Počas dní, keď bol v umelom spánku mu zákrok zopakovali a zistili že tam má pravdepodobne anomáliu na záklopke, maláciu hltana. Proste že ho nemôžu prebrať bez toho aby mu urobili tracheotomiu, že by to neudýchal. 

Po prebratí z umelého spánku Samko 3 týždne veľmi nereaguje, nevníma, nehýbe sa, nevidí, stav sa po čase zlepšil, ale je to stále veľmi vážne.

Bolo to veľmi náročné obdobie, s tracheotómiou sa Samko veľmi zahlieňoval, odsávanie bolo nutné každých 20 minút. Najhoršie to bolo s príjmom potravy, všetko čo prijal vyvrátil, bol dlho sondovaný cez noštek, no začal piť aj z fľase ale bol to začarovaný kruh, čo vypil, to šlo von. Stále hrozila dehydratácia, vôbec nenaberal na váhe. Stále si nevedel udržať hlavičku, očkami reagoval veľmi málo, minimálne sa pretáčal.... Snažili sme sa cvičiť vojtovu medtódu, navštevovať fyzioterapeuta, žiaľ pokrok bol minimálny, lebo cvičenie sťažovala tracheotómia, ale tešili sme sa z každého jedného pohybu.

Celý Samkov posun pozastavila v máji 2018 epilepsia. Začal mať záchvaty, bola mu nastavená liečba, ktorá ich tlmí, podstúpil aj injekčnú liečbu a v tomto čase sú záchvaty utlmené.

Po nespočetných pobytoch v nemocnici, vyšetreniach prichádza november 2018 a Samkovi konečne vyberajú tracheotómiu, pomaličky zisťuje a ovláda svoj hlas, a tak isto aj pohyblivosť sa trošku zlepšuje.

Samozrejme pre neho chceme stále to najlepšie a podarilo sa nám nakontaktovať na pani - Jorga Hanesová, ktorá už po pár návštevách robí so Samkom zázraky. Jej cvičenia mu veľmi pomáhajú, drží si pevne hlavičku, vydrží na brušku, začal sa prevracať, chytať predmety, načahovať sa za hračkami, krčíť kolienka a je tam náznak štvronožkovania.

Navštevujeme ju 2x do týždňa, Samko po každom jednom cvičení dokazuje niečo nové, sú to síce maličkosti, ale pre nás sú to neskutočne veľmé pokroky.

Cvičenia sú pre nás veľmi nákladné, každé stojí 39 Eur, to je do mesiaca skoro 320 Eur (bolo by vhodné chodiť aj častejšie, ale to si nemôžeme dovoliť). Žiaľ z môjho príjmu a materskej nám ani toto nevychádza, pomáha nám rodina aj známy. 

Samko je veľký bojovník, ešte nemá ani 2 kôčky a už si musel toľko preskákať.

Touto cestou by sme chceli poprosiť aj Vás o pomoc, každé jedno cvičenie so Samkom robí zázraky a pomáha mu napredovať.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?