Menu

Misia India 2

Trvanie výzvy: 20. mája 2019 - 30. júna 2019

Cieľ výzvy

Pomoc chduobnej rodine, dokončiť hrubú stavbu domčeka, aby sa v ňom v čase monzúnov a prudkých dažďov už dalo bývať.

Autor výzvy

Príbeh

Misia India 2

Sr. Leona, s ktorou som už spolupracovala doteraz na dvoch projektoch pre chudobných v južnej časti Indie sa na mňa opäť obrátila s prosbou o pomoc. Minulý rok boli v Kerale obrovské záplavy. Poslala mi príbeh, jednej konkrétnej rodiny, ktorá žije na pokraji chudoby a počas monzúnov prišli o domček, ktorý mali. Podarilo sa im vďaka podpore štátu a svojím úsporám niečo vyzbierať a tak začali so stavbou. Hrubá stavba je hotová ale domček nie je ešte obývateľný a je potrebné ho dokončiť. Rozhodla som sa, že sa do pomoci týmto ľuďom zapojím aj ja. Blížia sa mi narodeniny a ja som sa rozhodla, že nakoľko bol ku mne život zatiaľ láskavý, mám čo jesť, aj strechu nad hlavou mám, rada by som im pomohla. A tak som si povedala, všetko čo dostanem k narodeninám venujem do tejto zbierky. Ak by táto zbierka niekoho oslovila a chcel by sa zapojiť do nej a zároveň aj mojich narodenín, budem rada :)Príbeh, ktorý mi zaslala sr. Leona, sociálna koordinátorka z indického štátu Kerala, kde boli pred rokom obrovské záplavy...

"Chcem sa teraz s vami podeliť o smutný príbeh Ammni  & jej rodiny

Ammni má 4 deti, 2 chlapcov a 2 dievčatá. Starší syn zomrelvo veku 26 rokov. Ťažkou prácou a obrovskou snahou v živote vychovala tri deti.Ammni je vdova, jej manžel zomrel pred 7 rokmi. Má choré srdce, cukrovku a problémy s krvným tlakom. Potrebuje pravidelne lieky. Jej syn pracuje na stanici ako nosič batožiny. Smutné je, že jej syn sa oženil a má 2 deti, chlapca a dievča.Chlapec chodí do desiatej triedy a dievča do siedmej. Pred 8 rokmi sa rozviedol a jeho žena sa vydala za iného muža. Matka dvoch detí už nejaví viacej o ne záujem a nie je s nimi ani v kontakte. Celá zodpovednosť za starostlivosť o dve deti je na synovi.

Smutné je aj to, že malý domček, ktorý mali, sa zrútil počas monzúnového obdobia, kvôli silnému dažďu. Ammni si podala si žiadosť o vládny projekt a dostala len 2,00,00 rupií – tieto peniaze, trocha peňazí, čo mali a peniaze požičané od iných im pomohli postaviťmalý domček. Minuli naň už  2,75,000, aby ho postavili, no nie je ešte dokončený.Na dokončenie domu potrebuje ešte 1,50,000 rupií  (cca 2000 Eur). Zatiaľ bývajú v prenajatom dome. Len s príjmom nosiča batožiny je pre jej syna veľmi ťažké vychovávať dve deti, platiť im školu, platiť nájomné, kupovať lieky matke a zvládať každodenné náklady rodiny a ešte aj stavať dom. Pre toto všetko je Ammni vo veľkom napätí a trápi sa, čo bude v období dažďov? Táto úbohá vdova zúfalo čaká na milosrdenstvo od niekoho, kto jej môže pomôcť."

sr. Leona- sociálna koordinátorkaĎalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?