Menu

Vozík pre Janku môže zmeniť kvalitu jej života

Trvanie výzvy: 22. mája 2019 - 31. mája 2019

Cieľ výzvy

Vyzbierať aspoň 2.500 eur na potrebný elektrický vozík pre Janku. Ostatne peniaze použijeme na zvýšenie komfortu a rozšírenie vybavenia vozíku.

Príbeh

Vozík pre Janku môže zmeniť kvalitu jej života

Volá sa Janka, má len 34 rokov a už jej diagnostikovali svalovú dystrofiu.Od 2014 chodí s podporou invalidnej paličky, lenže za posledné roky sa jej stav zhoršil, a okrem nôh už slabnú aj jej ruky. Elektrický vozíček by ju urobil mobilnejšou aj počas dňa, kedy nikto nie je doma. Janka žije naplno napriek zdravotným komplikáciám, nesťažuje sa, bojuje a my jej chceme pomôcť, aby sa mohla jednoduchšie presúvať a žiť naplno tak ako my ostatní a venovať sa svojim dvom deťom 7r a 10r. Pomôžte jej nazbierať potrebnú sumu, ďakujeme.

Internet je silné médium. Virtuálne spoznáte človeka, najprv si píšete len občas, časom si píšete častejšie, zdieľate čo robíte, čo varíte ale aj svoje pocity, nálady a nakoniec túžite tú osobu spoznať aj osobne. Toto sa stalo aj mne. A som vďačná, že ju už poznám aj osobne. Je to veľmi dobrý človek, ktorého si vážim. Volá sa Janka, má len 34 rokov a už jej diagnostikovali svalovú dystrofiu. Po prvom pôrode v 2008 sa u nej začali prejavovať zdravotné problémy. Bolela ju noha, ktorú síce riešila, ale na nič sa neprišlo - trombóza bola vylúčená. Bolesť nohy na chvíľu ustúpila a až v 2009 Janka začala prepadávať cez špičku (pády aj na zem). Ale keďže jej nič iné nebolo, tak sa to moc neriešilo. Až po druhom pôrode, v 2013 išla k ortopédovi, ktorý ju poslal na neurológiu. Prešla viacerými zdravotnými zariadeniami, až sa dostala k pánovi Mudr. Mazancovi. Najprv jej bola diagnostikovaná neuropatia. Po viacerých vyšetreniach sa až v 2018 potvrdila svalová dystrofia a to z genetických testov ako aj z magnetickej rezonancie. Od 2014 chodí s podporou invalidnej paličky, lenže za posledné roky sa jej stav zhoršil, a okrem nôh už slabnú aj jej ruky. Na dlhšie trasy má klasický mechanický invalidný vozík, no k nemu však potrebuje ešte niekoho – kto ju potlačí. Rada varí a pečie koláčiky, chce chodiť s deťmi na ihrisko ako my ostatní rodičia a aj rada fotí prírodu.

Elektrický vozíček by ju urobil mobilnejšou aj počas dňa, kedy nikto nie je doma. Janka žije naplno napriek zdravotným komplikáciám, nesťažuje sa, bojuje a my jej chceme pomôcť, aby sa mohla jednoduchšie presúvať a žiť naplno tak ako my ostatní. Zbierka bude použitá na nákup elektrického vozíku FlexiThrone - invalidný skladací elektrický vozík z vysoko kvalitného hliníku. Váha vozíku vrátane batérie je 31,7kg, dojazd 28 km a zložený má 35cm. Vozík však nemá kód zdravotnej poisťovne a preto nie je možné žiadať o príspevok na zdravotnú pomôcku. Vozík stoji 2.950 eur. Veríme, že sa nám podarí vyzbierať financie potrebné na nákup vozíka pre Janku, aby aj sama mohla vyjsť na slniečko a naplno si ho užiť. Pridajte sa! Ďakujeme. 

Ingrid

Aktualizácie

Poďakovanie a ukončenie zbierky27. máj 2019

Milí darcovia,

chcem sa vám poďakovať za každé jedno euro, ktoré ste mi poslali na kúpu  elektrického vozíka FlexiThrone. Takéto rýchle dosiahnutie sumy sme s Ingrid nečakali. Pretože momentálna čiastka na vozík a aj na príslušenstvo bohate stačí, tak sme sa rozhodli, že zbierku ukončíme k 31.5.2019. Ešte raz všetkým zo srdca ďakujem, vašu pomoc si nesmierne vážim. 

S úctou Jana Dudová

Neuveriteľný pocit, veľmi pekne ďakujeme za pomoc. Pre istotu dvíhame23. máj 2019

Dobrý den, doslova nás prekvapil záujem ľudí pomôcť, nečakali sme až takú veľkú odozvu. Peniažky krásne pribúdajú a chceme dať možnosť všetkým prispieť. Aby sa výzva neuzavrela, zvýšili sme cieľovú sumu. Peniaze nad rámec pôvodnej sumy budú použité na doplnkové veci k vozíku ako sú fusak na zimu, baterka do tmy a iné prídavné veci podľa dostupných nazbieraných prostriedkov. Ešte raz veľké ĎAKUJEME. Je to neopísateľný pocit aj vďaka vám všetkým. Veľmi si to vážime. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?