Menu

Pomôžte Peťkovi napredovať

Trvanie výzvy: 12. júla 2019 - 12. júla 2020

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je vyzbierať dostatok financií na absolvovanie delfínoterapie (a s tým súvisiace náklady na ubytovanie,dopravu...), tiež Peťkovi zabezpečiť potrebné terapie, ktoré absolvujeme pravidelne - rehabilitácie, hodiny špeciálnej pedagogiky, plávanie.

Príbeh

Pomôžte Peťkovi napredovať

Peťko je 9 ročný chlapček trpiaci DMO a autizmom. Vôbec nerozpráva a komunikácia s ním je veľmi ťažká. Vyskúšali sme už všetko možné i nemožné aby napredoval. Čím je starší, tým je to ťažšie. Veľkú nádej vkladáme do delfínoterapie, ktorú by sme s vašou pomocou chceli absolvovať.


Dovoľte aby som Vám predstavila môjhosynčeka Peťka. Peťkov štart do života neboľ ľahký. Je to veľký bojovník a svoje miesto na tomto svete si vybojoval. Narodil sa predčasne v 31.t.t. sekciou. Pri pôrode utrpel krvácanie do mozgu, ktorého dôsledky nám zmenili život. Prvé mesiace života bol Peťko veľmi apatické bábätko. Len ležal v postieľke a pozeral sa pred seba, vo vývoji zaostával a napredoval len veľmi pomaly. „Získal“ diagnózu detská mozgová obrna – spastická diparetická forma. Poctivo sme cvičili a Peťko sa postupne prebral z apatie a začal napredovať. Po roku života ale prestal reagovať na svoje meno, začal odmietať stravu, mal rôzne rituály, problém so spánkom, vôbec nerozprával ani neblabotal...tak prišlo podozrenie na ďalšiu diagnózu – detský autizmus, ktorý nám bol potvrdený v 3.roku. To čo sa dovtedy horko-ťažko naučil zabudol zo dňa na deň. Trvalo dlho kým sa naučil sedieť, loziť, chodiť...Zo začiatku chodil len po špičkách palcov. Až po dvoch operáciách začal chodiť „normálne“. Peťko má okrem iného aj špecificky narušený vývoj reči. Vôbec nerozpráva a celkovo komunikácia nám robí problém. V neskoršom veku sa pridružili ďalšie diagnózy – strabizmus, ťažká mentálna retardácia, inkontinencia III.stupňa ... Napriek všetkému sme sa s Peťkom nevzdali a ani nikdy nevzdáme. Za celý svoj život absolvoval mnoho rehabilitácií a terapií, či už pobytovo alebo ambulantne. Peťko je na 80% ťažkozdravotne postihnutý, ale napriek všetkému je to veselý a stále usmiaty chlapček, ktorý má chuť žiť a bojovať. To, čo vedia a dokážu zdravé detičky, a jeto pre nich samozrejmé, sa musí Peťko doslova naučiť. Vyžaduje to však veľmi veľa času, úsilia a bohužiaľ aj financií. V tomto štáte to však nie je ľahké. Špeciálnu školu navštevuje individuálne len 2x do týždňa na 45 minút čo je veľmi málo. Preto navštevujeme rôzne súkromné zariadenia, rehabilitácie,terapie, ktoré sú veľmi nákladné a bohužiaľ poisťovňa neprepláca absolútne nič. A keďže som slobodná mamička je veľmi ťažké zabezpečiť dostatok financií na všetko čo Peťko potrebuje a čo by mu mohlo pomôcť napredovať. Či už sú to životné potreby, rehabilitácie alebo rôzne terapie. Preto som vytvorila túto výzvu na pomoc pre môjho Peťka. Zo srdca preto prosím všetkých dobrých ľudí o pomoc. Ďakujeme.


Aktualizácie

Ďakujeme za podporu 2. okt 2019

Veľmi ďakujeme všetkým darcom za pomoc. Už máme rezervovaný termín na delfinoterapiu preto veľmi pekne prosíme o vašu pomoc. Bez vás to nezvládneme. Ďakujeme. 

Ďakujeme všetkým darcom22. júl 2019

Z celého srdca ďakujeme každému kto Peťkovi prispel a nesmierne si vážime každé jedno zdieľanie. Peťko ani cez prázdniny nezaháľa. Úspešne absolvoval intenzívny terapeutický program u špeciálneho pedagóga, teda až neuveriteľných 25 hodín terapií behom jedného týždňa. Ďakujeme

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?