Menu

Milí darcovia a anjeli, prosím Vás o vrúcnu pomoc

Trvanie výzvy: 25. júla 2019 - 25. júla 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Na lieky, jedlo, zdravotny material, malovku, drevo na zimu

Príbeh

Milí darcovia a anjeli, prosím Vás o vrúcnu pomoc

Milý darcovia a Anjeli. Prosím Vás o vrúcnu pomoc.

Milý darcovia a Anjeli. Prosím Vás ovrúcnu pomoc.

Dobrýdeň. Volám sa Veronika Tomková, mám 47r.Keď som sa vydala, myslela som si, akýkrásny život budem mať. Všetky sny a ilúzie sa zmenili na jednu obrovskúkatastrofu. Po vydaji ma vlastný muž týral psychicky a aj fyzicky. Už som sikonečne vydýchla, že jedno trápenie sa skončilo, nonastalodruhé. Stala sa hrozná až neuveriteľná tragédia. Raz v noci sme pre ukrutnébolesti  zavolali záchranku, že mama sa nevie postaviť na nohy. Zobrali juhneď na operačku s tým, že nastali komplikácie a má poškodenú miechu. Lekár savyjadril, že nikdy nebude chodiť. Aby toho nebolo málo, starostlivosť sestierbola katastrofálna, nepolohovali ju ani jej nepodávali tekutiny. Keď som za ňouchodila do nemocnice, ukrutne plakala, že jej nemá kto podať ani vodu, ohygiene ani nehovoriac. Dali mi ju domov s tým, že bude žiť taký týždeň a mamuž chystať pohreb. Bolo to ako v zlom sne. Jedna facka za druhou od života.Mamu som zobrala domov s váhou 30 kíl ako malé dieťa. Ja dodnes neviem, ako môjsyn vyrastal, nevidela som jeho prvé kroky a nepočula jeho prvé slová, nakoľkomama na začiatku bola v kóme a každý deň zavčas rána som autobusom cestovala doŠace a v noci domov. To trvalo zhruba rok a pol. Dodnes sa nedokážem s týmzmieriť. Som úplne bezradná, nakoľko mám malý príjem a nedokážem mame pomôcť.Všetko si pacient ako moja mama musí uhradiť sám, ale z čoho? Je mi veľmi doplaču, že nedokážem nič spraviť. Som zúfalá, že mojej mame, čo mne aj môjmusynovi tak pomohla, nedokážem pomôcť. Nemáme na lieky a veľa krát ani nastravu. Neviem, čo bude ďalej. V noci, keď spia, plačem a rozmýšľam, kde a včom som spravila chybu, že nás tak osud obdaril. Mama to zvláda ťažko. Celýživot ťažko pracovala a teraz štát nevie či nechce nijako pomôcť. Je nainvalidom vozíčku a od pása nadol nedokáže nič. Pridružila sa chorobavykrivenia kosti, kĺbov. Za celé roky sa sama starám omamu.To je už z hrubá 26 rokov čo sa sama o mamku starám. Teraz dokonca samamke zmenil zdravotný stav nakoľko sa pridružila choroba dekubity  nato m treba časť liekov, masti, zdravotnéhomateriálu.  Dokonca nemôžem mať žiadeniný príjem zo zákona štátu. To málo, čo nám zostane, ide na lieky a na stravu. Najhoršieje na tom aj to že, už za tie roky čo sa sama starám o mamku pridružila sami choroba kolenách kolbou a operovať sa to nedá. Takže s veľkýmibolesťami sa mi chodí .Prosím o úsmev na tvári mojej mamy. Ďakujem z celéhosrdca. Veľmi pekne Vás prosím o pomoc na lieky a kúpu palivového dreva navykúrenie domu v zime, na potrubie na vodu, ktoré sa upchalo a treba ručnesekať a meniť. Treba nám aj vymaľovať izby, pretože boli maľované asi pred 15 tímyrokmi, ja už tiež mám zničené kosti.

Veľkávďaka všetkým, ktorí pomôžu a naďalej pomáhajú. Veľmi si to vážime. Veľmiverím, že, ANJELI sú tu a verím, že pomôžu .S úctou a vďakou rodinaTomková

Aktualizácie

Prosba8. 1 2020

Mily darcvia.Dakujem velmi pekne za vasu pomoc.Chcem sa vam velmi pekne podakovat a zaroven prosim o pomoc na invalidny vozik na mieru. Aby sa  mamka mohla lepsie pochybvat.Nesmierne vam za to velmi krasne dakujeme.

Velka prosba8. 12 2019

Velmi krasne prosim s velkou uctou o pomoc pre mna Alzbetu som na vozicku uz 27rokou a je to uz velmi tazske aj pre mna ako 95 kilova sadat do vozika. uz vela krat som spadla na zem a musela som tam cakat aj 5 hodin na pomoc. prosim pekne pomozte mi vyzbierat peniazky na pomoc aby som vedela lahsie sadat dakujem kazdenu velka vdaka a ucta.pekne sviatky vam prajem

Milý darcovia a anjeli. Prosím Vás o vrúcnu pomoc.7. 11 2019

Mily darcovia a mila nadacia. V prvom rade sa vam chcem velmi podakovat ya vasu pomoc. Teraz vas velmi surne prosim  o pomoc pre mamku na kupu invalidneho vozika nakolko zdravotna poistovna preplaca voziky raz za 5 rokov. potrebuje uz vozik na jej mieru. prosim pekne pomoyte mamke aj mne aby som ju vedela lahsie davat do vozicka. velmi krasne vam dakujem pretoze uz sa stalo ze mamka z vozika sa zosmykla. dakujem vam velmi krasne.

Milý darcovia a anjeli. Prosím Vás o vrúcnu pomoc.22. 10 2019

Mily darcovia a mila nadacia. Obraciam sa na Vas s velkym podakovanim za Vasu uzasnu pomoc a s prosbou o pomoc na teplo v dome. Ide zima a najme mamka potrebuje teplo. Velmi Vam vsetkym dakujem za uzasnu pomoc.

Milí darcovia a anjeli, prosím Vás o vrúcnu pomoc23. 9 2019

Dobry den prajem. chcem sa najprv vam vsetkzm podakovat yavasu uyasnu pomoc pre moju mamku. Nadalej vas prosim o pomoc pre mamku .mana obydvoch stechnach dekubyty a velmi tazko sa liecia. Potrebujem nakupitvela lekou a ydravotneho materialu. Tieto veci su pre nas dosr drahe. Dakujemvsetkym co pomahate a pomozete.Dobry den prajem. chcem sa najprv vam vsetkzm podakovat yavasu uyasnu pomoc pre moju mamku. Nadalej vas prosim o pomoc pre mamku .mana obydvoch stechnach dekubyty a velmi tazko sa liecia. Potrebujem nakupitvela lekou a ydravotneho materialu. Tieto veci su pre nas dosr drahe. Dakujemvsetkym co pomahate a pomozete.

Milý darcovia a anjeli. Prosím Vás o vrúcnu pomoc.21. 8 2019

Milý darcovia a milá nadácia. Veľmi krásne Vám ďakujem z celého srdca za Vašu krásnu pomoc. Bez Vás by sme to nezvládli. Prosím Vás naďalej o Vašu krásnu pomoc na liečbu mojej mamky. Ma obrovské dekubity a liečba stoji obrovské peniaze a to na lieky, maste, spreje, zdravotný materiál atd. Veľké ďakujem Vám všetkým.

 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?