Menu

Posledná možnosť

Trvanie výzvy: 25. júla 2019 - 31. augusta 2019

Cieľ výzvy

Žiadam o finančnú pomoc na EKG kartu, vďaka ktorej budem môcť podstúpiť operáciu a získať kardiostimulátor.

Príbeh

Posledná možnosť

Som 19 ročná žena, ktorá pred pár mesiacmi dokončila SOŠ. Od 12 rokov trpím paroxyzmalnou supraventrikulárnou tachykardiou (normálny pulz v pokoji je 70, môj je 170). V mojich 18-tych rokoch sa konečne dala zachytiť moja tachykardia popri operácii nádoru v prsníku. Moja tachykardia je typická tým, že trvá približne 10 minút a málokedy ju lekár dokáže zachytiť včas. V máji som bola v NUSCHu na ablácii, pri ktorej zistili že mám poškodený sínusový uzol, ktorý sa nedá stabilizovať liekmy, ale iba defibrilačným kardiostimulátorom. A tam začali moje finančné aj psychické hranice.

Ako som v úvodnom texte napísala, dostala som sa na kraj svojich síl a možností a preto musím žiadať pomoc. Na to, aby mi mohli dať strojček potrebujú kompletne zachytenú moju tachykardiu na EKG... Ako som sa vyjadrila, moja tachykardia je ťažko zachytiteľná a aj keď raz bola zachytená, tak je to potrebné znova. Bolo mi odporučené zakúpiť EKG kartu, ktorú priložím na srdce vždy, keď mi príde zle a rovno môžem výsledky odovzdať môjmu ošetrujúcemu lekárovi. Môj problém je ten, že nemám finančné možnosti na zakúpenie EKG karty. S týmto srdcovým problémom nemôžem pracovať, brigádovať, niekedy nedokážem ísť ani do obchodu, pri zachvatoch nedokážem držať ani pohár vody. Momentálne vybavujem invalidný dôchodok, keďže nie som schopná pracovať. Žijem s babkou a dedkom, ktorí ledva žijú z dôchodku.

Aktualizácie

Nepríjemné prekvapenie26. aug 2019

Bola som na jednej súkromnej špeciálnej veľmi dobrej klinike. Lekár veľmi profesionálny pozrel každú časť môjho tela, všetky orgány... Okrem toho, že moje srdce je naprosto zdravé, tak si predošlí lekári nevšimli, že mám cukrovku a som preplnená acetonom (veľmi nebezpečný príznak cukrovky). Mám aj anémiu a otravu CO2 z čoho som tak veľmi unavená a čo spôsobuje aj tie spomínané záchvaty so srdcom. Hrubé črevo nedokáže vylučovať CO2 je zapálené a tlačí na srdce a tým ho dráždi. Mám akútny zápal žalúdka, dvanastornika, pankreasu, obličiek, mechúra, žlčníka a hlavne hrubého čreva. ŽIADNY Z PREDOŠLÝCH LEKÁROV OD MOJICH 12 ROKOV nereagoval na moje výsledky krvi (kde bol aj vysoký cukor, aj spomenutý aceton) a preto som teraz v takom stave v akom som. Dobrá správa je, že srdce je naprosto zdravé a operáciou by ma len zničili, zlá správa je, že lieky na tento problém neprepláca poisťovňa a ani nie sú vyrábané na Slovensku, čo vychádza 400€ MESAČNE. Za približne rok by som mohla byť ÚPLNE ZDRAVÁ. Ak mi chcete a viete a môžete pomôcť s týmto mojím obrovským bremenom, tak vám budem veľmi vďačná.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?