Menu

Pomoc pre Riška - na rehabilitačný pobyt KLIM THERAPY

Trvanie výzvy: 2. októbra 2012 - 2. októbra 2013

Cieľ výzvy

Našim snom je postaviť Riška na nohy a naučiť ho chodiť. Všetky terapie, ktoré s ním podstupujeme hradíme z vlastného vrecka, nakoľko žiadnu z terapií poisťovne nepreplácajú. Tento sen je nad naše možnosti.

Autor výzvy

Príbeh

Pomoc pre Riška - na rehabilitačný pobyt KLIM THERAPY

Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, ktorým nie je ľahostajný osud iných.

Dobrý deň!

Veľmi túžim pomôcť môjmu milovanému vnúčikovi, naučiť ho chodiť a rozprávať. Žiaľ, bez darovaných prostriedkov to zrejme nepôjde.
Náš Riško sa narodil 24. 5. 2006, v 31. týždni tehotenstva. Až do predčasného pôrodu vyzeralo všetko v poriadku, ale keďže jeho príchod na svet prebehol veľmi rýchlo, nestihli mu v nemocnici dostatočne pripraviť pľúca na samostatné dýchanie. Prvý týždeň strávil na JIS-ke, (problémy s dýchaním a zakrvácanie do mozgu (DMO), ale keďže sa mu darilo veľmi dobre, preložili ho na oddelenie patologických novorodencov, kde zostal až do príchodu domov. Okrem „typických“ problémov predčasníkov, si jeho ošetrujúca lekárka všimla isté fyziologické znaky, ktoré by mohli poukazovať na genetickú poruchu. A tým sa to všetko začalo, kolobeh vyšetrení, odberov a nekonečné čakanie na výsledky. Aj napriek tomu, že sme do posledného okamihu verili, že je všetko v poriadku, výsledky od genetikov hovorili jasnou rečou. Riško má chromozómovú aberáciu nazvanú parciálna trizómia 9p vzniknutá de novo (to znamená, že táto genetická chyba vznikla náhodou a nedostal ju „darom“ od nás).
Vždy, keď v našom živote nastal okamih, keď sme nevedeli ako ďalej, často nám práve internet poskytol nový impulz, nápad, energiu. Je ťažké zverejniť svoj osobný život, obzvlášť v prípade, keď to nie je prechádzka ružovou záhradou. Ale tak, ako nám pomohli stránky iných rodičov, možno aj naša stránka a informácie na nej pomôžu raz inej mame alebo otcovi a ukážu im že vždy je cesta, ktorou sa dá ísť.
Viac informácii tu:
http://riskov.webnode.sk/o-nas/

Všetky darované peniaze zostávajú odložené na Riškovom účte a sú určené na KLIM THERAPY(náklady na 4-týždňový pobyt sú približne 87 790 Kč, t.j. cca 3 600 Eur, cena sa bude meniť v závislosti od kurzu pred termínom nástupu na terapiu).


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?