Menu

Deti z Huncoviec do Bratislavy II.

Trvanie výzvy: 24. septembra 2019 - 3. októbra 2019

Cieľ výzvy

Vyzbierať 200€ na náklady (ubytovanie, strava, vstupné, doprava) spojené s výletom pre deti v Bratislave. A pripraviť si pre nich malý darček, ktorý si odnesú domov a bude im slúžiť nielen ako pripomienka výletu.

Príbeh

Deti z Huncoviec do Bratislavy II.

Vďaka úžasným ľuďom sa nám rýchlo podarilo vyzbierať počiatočný kapitál na výlet. To však úplne nestačí. A preto pokračujeme s novou výzvou ďalej.


Poznáte program Teach for Slovakia resp. Change for Slovakia?


Verím že áno. Možno však neviete, že jedna zo zapojených škôl sa nachádza v Huncovciach, dedine pri Poprade. Jedná sa o takmer čisto rómsku školu, ktorú navštevujú žiaci z obce a z rómskej osady, ktorá je jej súčasťou. V Huncovciach už druhý rok učím ja, Adriana Zarembová a to práve vďaka programu Teach for Slovakia. Marek je zas podporovateľ z komunity Change for Slovakia. Od minulého roku spolupracujeme na tom, aby deti mali šancu na trochu lepší život. Príbehy z Huncoviec o živote v škole (i mimo nej) by pre niekoho mohli byť miestami neuveriteľné...a ťažké na počúvanie, či na pochopenie...


Tie deti nemajú rovnakú „štartovaniu čiaru“ ako deti z miest, z rodín bielych a štandardne vzdelaných rodičov. Väčšinu z nich zrejme nečaká skvelá a radostná budúcnosť, skôr náročný životný boj. Chceme im trochu pomôcť, aby ich pripravenosť na reálny život bola lepšia ako je tomu teraz.
Na začiatok októbra plánujeme preto zorganizovať cestu týchto školákov, štvrtákov, do Bratislavy.


Aby videli svet aj mimo osady.
Aby našli inšpiráciu v tom, čo uvidia, zažijú a koho stretnú v Bratislave.
Aby mali zážitok, na ktorý si budú pamätať veľmi dlho.


Myslíme si, že pre deti to bude veľmi pekný a zaujímavý výlet, no sú s ním spojené náklady. Ubytovanie, strava, vstupné na niektoré atrakcie. 
Nejaké peniaze sa nám už podarilo vďaka predchádzajúcej výzve vyzbierať, len sme nevedeli, že 200€ je fixný strop. Tieto peniažky nám ale aj tak nepomôžu pokryť všetky náklady, preto vytvárame túto novú výzvu. Za peniaze, ktoré neminieme na stravu alebo atrakcie, kúpime deťom malý darček na pamiatku výletu - spacáky.


Z cesty pripravíme video, kde na konci uvedieme všetkých prispievateľov a záznam im s radosťou pošleme. Ak máte možnosť a chuť podporiť túto našu aktivitu, budeme veľmi radi. 


Všetky príjmy a náklady transparente vydokladujeme každému, kto bude mať záujem.
A kedykoľvek odpovieme na všetky vaše otázky.


Vopred veľmi pekne ďakujeme,


Marek a Adriana


Aktualizácie

Boli sme v Bratislaveeeee!!23. dec 2019

Huncúčatá navštívili Bratislavu.

Ešte pred nejakým časom to znelo asi ako utópia, aby deti z osady strávili 3 dni v hlavnom meste našej krajiny. (Nielen detské) sny sa však plnia a malí dobrodruhovia mohli naozaj navštíviť Bratislavu. 

Veľa práce, námahy, telefonátov, mailov, vybavovania, zbierania čiarok a dobrých skutkov nevyšlo nazmar a  my sme mohli tento výlet zrealizovať. 

V Bratislave deti navštívili ZOO, UFO, súkromnú školu Edulienka, ktorej žiaci nám ukázali pamiatky hlavného mesta. Huncúčatá sa stretli s primátorom, Matúšom Vallom, podporovateľkou Change for Slovakia, Alenou Kanabovou a mnohými ďalšími úžasnými ľuďmi. 

Obrovská vďaka patrí všetkým Vám, ktorí ste nám na výlet prispeli, či už finančne alebo zdieľaním, a tak ste umožnili, aby to neostalo len pri snoch a utópií. 

V priloženom linku si môžete pozrieť krátke video z nášho výletu :)


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?