Menu

Nevzdávam sa, lebo chcem žiť

Trvanie výzvy: 24. septembra 2019 - 24. septembra 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Získať finančnú pomoc na financovanie výlučne súčasnej liečby a ďalších plánovaných vyšetrení a zákrokov akými sú operácia, kmeňové bunky, chelácia (detoxikácia), a nákladov s tým spojených ako sú napr. presun a pobyt v zahraničí a pod.

Príbeh

Nevzdávam sa, lebo chcem žiť

Môj príbeh je trošku iný. Už 6. rok bojujem s niečím, na čo ani špičkoví lekári nevedia presne prísť. Úprimne Vám poviem, je to ťažký boj, keď neviete kto je váš nepriateľ. Ak sa choroba nebude liečiť a nenájdem správnu liečbu, následky budú fatálne.

NEVZDÁVAM SA, LEBO CHCEM ŽIŤ!!!

Môj príbeh je trošku iný. Už 6. rok bojujem s niečím, na čo ani špičkoví lekári nevedia presne prísť. Úprimne Vám poviem, je to ťažký boj, keď neviete, kto je váš nepriateľ. Preto je to o to ťažšie žiadať druhých o pomoc, ak nemáte každému známu diagnózu. Choroba mi kruto zasiahla do života a pripravila ma skoro o všetko: radosť,ciele, dosiahnuté úspechy, prácu, trávenie času s priateľmi a najbližšími, optimizmus, dôvod na radosť, vzťahy, priateľstvá, partnerstvo s milovanou,  vlastnú rodinu, všetky peniaze, majetok .... A naďalej ma kruto každý deň skúša. Začalo to už v detstve, keď som cca 5 rokov. Avšak až pred par rokmi to prepuklo naplno kedy som z ničoho nič skolabovala skončil v nemocnici. Odvtedy som toľkokrát skončil v nemocnici,  že keď mi je zle, tak už ani nevoláme záchranku. Je to zbytočné, nevedia mi pomôcť. Navštívil som veľa odborníkov na Slovensku aj v zahraničí, avšak bez nejakých hmatateľných výsledkov. Lekári sú bezradní a nevedia mi pomôcť. V tom lepšom prípade odchádzam od lekára, ktorý sa  so mnou lúči so slovami „Nevieme Vám pomôcť“ alebo „Pán Szetei ostáva len pokus-omyl, pokus-omyl....“. Avšak ja naďalej trpím každý deň. Skúšal som aj šťastie v zahraničí,kde som stretol ľudí s podobnými symptómami a lekárov, ktorí sa nám snažia pomôcť. Pol roka som sa liečil na špičkových klinikách v USA, pred tým ma liečili lekári z Kanady, Nemecka a Anglicka.

Aby som Vám to aspoň trochu opísal- každý deň musíte zjesť hrste plné liekov, vitamínov, skúšať takú diétu, onakú diétu, nejesť toto, potom tamto .... Úprimne? Je to čisté psycho. Lebo aj tak po každom jedle je Vám zle. Ste zmätený, krúti sa vám hlava, dostavia sa pocity na omdletie, potom ťažké psychické stavy, neslúži Vám pamäť, doslova Vám „odchádza“ mozog, sústredenosť, vidíte rozmazane, na čas oslepnete...... Kedykoľvek, len tak z ničoho nič, vám kolabuje telo a vy strávite niekoľko dní zavretý doma v posteli v bolestiach, kŕčoch a ťažkých stavoch.V takýchto stavoch nie ste schopní viesť normálny život, robiť jednoduché veci ako napr. raňajky a už nehovoriac o tom, že nie ste schopní pracovať a zabezpečiť si príjem. A toto je každý deň dookola už 6 rokov!!

Pri živote Vás drží jediná osoba–Vaša mama. Mama, ktorá sa musí starať o 42 ročného syna. Rodina a pár blízkych priateľov vám pomáha ako sa dá – požičajú vám auto, prídu vás navštíviť, napíšu vám správu, zavolajú alebo vás vytiahnu von trocha na vzduch. Každý deň je jedno veľké utrpenie a boj o prežitie.

Je to o to horšie, že neviete s čím presne bojujete a čo spôsobuje tieto hrozne stavy.  Je to hrozné, že v 21. storočí Vám v podstate nevedia zistiť, čo Vám je a vy tak zúfalo hľadáte pomoc. Preto vždy, keď sa dá, tak veľa študujem: vedecké články, lekárske listy, počúvam odborné podcasty od lekárov, a pod. a poznatky potom aplikujem. Je to pokus-omyl. Úporným hľadaním a štúdiom som natrafil na lekárov z USA, ktorí liečia pacientov s podobnými problémami aké mám ja. Títo lekári tvrdia, že mám systémovú infekciu, t.j. infekciu celého tela a následnú intoxikáciu, ktorá prechádza z tráviaceho traktu a zasahuje mozog, centrálnu nervovú sústavu,svaly, kĺby, oči, pečeň, obličky atď. Súčasné testy sú často nespoľahlivé.Testy z USA u mňa preukázali vážnu infekciu, ktorá sa veľmi ťažko a dlhodobo lieči. Ak sa nebude liečiť, následky budú fatálne. Každý deň robím stanovenú liečbu, každý deň sa snažím,aby bol nasledujúci deň lepší. Lekári tvrdia, že dĺžka liečby je individuálna -niekoľko mesiacov až rok a pol. Podľa vývoja zdravotného stavu lekári odporúčajú ďalšie lieky, špeciálne vyšetrenia a zákroky.

6 rokov som už bez príjmu, pretože každý deň bojujem s touto zákernou chorobou, ktorá mi nedovoľuje pracovať. Všetku liečbu som si doposiaľ platil so zarobených peňazí. Tie sa však minuli a tak som bol nútený predať všetok svoj majetok. Všetko, čo sa dalo– nehnuteľnosť, auto, motorku, elektroniku, športové veci, oblečenie. Hocičo, len aby som pokračovať v liečbe. Ani to nestačilo a preto mi musela začať pomáhať rodina. Posledné mesiace to ťaháme len z dôchodku mojich rodičov a starej mamy. Len si to skúste predstaviť, 42 ročný syn, predtým úspešný podnikateľ, je dnes odkázaný na dôchodcov. Strašné!! Poisťovňa Vám nepreplatí liečbu v zahraničí a tu Vám doktori nevedia pomôcť. Avšak výška dôchodku mojich rodičov a starej mamy nestačí. Nestačí to na súčasnú liečbu a možné budúce lekárske zákroky. Preto chcem každého z Vás, koho môj príbeh aspoň trochu oslovil, a kto si vie prestaviť aké je to byt v mojej situácii, požiadať o pomoc. O akúkoľvek pomoc. Každá pomoc má pre mňa nesmierny význam. Lebo mi dáva nádej na prežitie.

Ako človeku, ktorý toho dosiahol v živote veľa, sa o takúto pomoc nežiada ľahko. Nie je ľahké takto verejne priznať a písať o svojich zdravotných ťažkostiach. Ale ak nemáte na výber, tak zhltnete tuto horkú slinu. A tých bolo už veľa.

S kýmkoľvek, kto by chcel bližšie informácie ohľadne štruktúry a nákladov na liečbu, sa rád spojím alebo stretnem a všetko rád vysvetlím.

Verím, že mám nádej. Verím, že tam vonku existujú ľudia, ktorí toto pochopia a ochotne pomôžu. Ja tak túžim žiť. Žiť normálny život. 

Ďakujem.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?