Menu

Pomoc pre hendikepovaného športovca

Trvanie výzvy: 8. októbra 2019 - 8. októbra 2020

Cieľ výzvy

Finančná podpora pre dosiahnutie môjho športového sna. Financie pokryjú moje presuny na tréningy a súťaže.

Autor výzvy

Príbeh

Pomoc pre hendikepovaného športovca

Som hendikepovaný 18.ročný športovec, budem vďačný každému, kto si prečíta môj príbeh a rozhodne sa mi pomôcť v naplnení môjho sna.

Volám sa Šimon Chlpatý. Narodil som sa 21.9.2001 v Trnave, bohužiaľ s detskou mozgovou obrnou -spastická diparéza. Od malička so mnou rodičia cvičili Vojtovou metódou, chodil som na rehabilitačné pobyty v Dunajskej Lužnej a v DIC v Trnave, cvičil som v Medeme a v Piešťanoch v Possibilitas. Všetky tieto cvičenia boli dôležité pre môj fyzický aj psychický vývin. Ďalej pokračujem v rehabilitačných cvičeniach, ktoré sú finančne náročné. Veľmi som sa chcel venovať nejakému športu a najviac ma očarilo pretláčanie rukou. Môj otec mi pomohol a vybavil návštevu trnavského klubu ŠKPR Trnava. Po intenzívnom cvičení v tomto klube ma nominovali na MS 2017 v Budapešti, kde som získal za kategóriu disable bronzovú medailu .Trnavský Samosprávny kraj mi udelil ocenenie Športovec roka top 9 .

O rok neskôr som sa zúčastnil aj ME v Bulharsku v meste Sofia a MS v Turecku v Antálii v kategórii disable. Bohužiaľ neuspel som. Každoročne som sa zúčastňoval aj slovenských súťaží v kategórii disable na ktorých som získaval druhé miesto. Momentálne sa dlhodobo pripravujem na Majstrovstvá sveta. Tento rok som sa zúčastnil pretekov slovenského kola na ktorých som štartoval v kategórii juniorov do 18 rokov 75kg a získal som dve bronzové medaile-pretekári bez hendikepu. Tento rok som zmenil klub a dochádzam 3 krát do týždňa do Bratislavy-Vajnory klub Rival. Je to finančne náročne.

Som hendikepovaný športovec na vozíku, ale zaradený medzi stojacich hendikepovaných športovcov. Nakoľko každá súťaž stojí peniaze potrebujem zháňať pre seba finančnú podporu od sponzorov a dobrých ľudí.

Ďakujem zo srdca každému, kto sa ma rozhodne podporiť, veľmi si to vážim. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?