Menu

Pomôžme Timkovi von z autizmu

Trvanie výzvy: 9. októbra 2019 - 1. januára 2020

Cieľ výzvy

Pretože naše zdravotníctvo nehradí liečbu ktorá podľa nás a výsledkov funguje musíme si pomáhať sami a s Vašou podporou. Štát sme odbremenili od veľkých výdavkom na neefektívnu liečbu a za odmenu sme dostali nič. To nevadí za odmenu my máme viditeľný pokrok a šťastné - spokojné dieťa. Momentálne sú naše výdavky na výživovú diagnózu a poradenstvo, väčšinu rozborov krvi platíme ako samoplatci, vitamínové doplnky, terapeutické cvičenia a dopravu za rok cca:3 500€ a keď sa pridá delfínoterapia 2x za rok bude to 6 500€ za rok. Peniažky by sme použili na delfinoterapiu ktorú máme vybavenú od 4.12 - 14.12.2019. Je to na Ukrajine cena 1/2 hodiny s delfínom je 110€ + 2€ masáž x 10 dní. Potom ubytovanie 180€ a doprava 100€. Spolu 1400€.

Príbeh

Pomôžme Timkovi von z autizmu

Ahojte, náš syn má poruchu autistického spektra. Je to 4 ročný chlapec vo svojom svete z ktorého sa ho snažíme dostať von rôznymi metódami a ďalšia z nich je delfinoterapia. Chceli by sme poprosiť o pomoc pri financovaní tejto terapie. Ďakujeme.


Čo robíme pre Timka:

Opustili sme od metódy pomoci "našich vyštudovaných odborníkov" a začali sme hľadať metódy ktoré sú zmysluplné pre dieťa aj nás.
Medicína momentálne nie je a nechce byť schopná adekvátne reagovať. Preto jediný a najlepší odborníci sú ľudia ktorí majú takéto deti a vymysleli rôzne metódy a postupy ktoré fungujú. Vďaka Bohu za nich. Vďaka nim sa stáva život s špeciálnymi deťmi omnoho ľahší a optimistickejší.

Takže čo robíme:

Son-rise program® je program domáceho vzdelávania detí a dospelých s autizmom. Je založený na tom, že láska a hlboký rešpekt k človeku je ten najdôležitejší faktor ovplyvňujúci motiváciu dieťaťa k učeniu.

Gaps dieta Gaps je skratka pre diétu, alebo ak to nechceme priamo nazývať diétou, môžeme len povedať špeciálny spôsob stravovania. V angličtine skratka gaps doslova znamená GUT and Psychology SYNDROME, čo pri preklade popisuje to, že naša črevná flóra, teda baktérie ktoré máme v črevách, má obrovský vplyv na stav našej psychiky a môže priamo alebo nepriamo ovplyvňovať náš celkový zdravotný stav. V praxi to teda znamená, že stav nášho zažívacieho systému je v podstate kľúčovým bodom nášho zdravia.

Vitamínové doplnky. Nadstavenie organizmu dieťaťa na správne fungovanie. Odstránenie nežiaducich kovov, vírusov a toxínov z tela a následná detoxikácia.
Timko má ťažké kovy v tele hliník a olovo a rôzne vírusy. Dali sme mu vyšetriť 50 vyšetrení z ktorých sme museli väčšiu polovicu zaplatiť aby sme sa dostali k výsledkom. Ďalej sme dávali vyšetriť analýzu prvkov z vlasou. Momentálne syn užíva 18 výživových doplnkov na nadstavenie organizmu a začíname detoxikáciu tela odstraňovanie ťažkých kovov vírusov z tela. Momentálne už vidíme veľké pokroky v jeho správaní a veríme že po detoxikácii čo má trvať 1-2 roky sa úplne vylieči.

Momentálne Timko po týchto metódach je úplne iné dieťa ako bol na začiatku. Výrazne sa mu zlepšil očný kontakt, začína sám nadväzovať interakciu s ľuďmi. Nie je agresívny a upúšťa od stereotypov jeho pohľad sa zbystril prestal pozerať na nás ako by sme boli vzduch.

A momentálne chceli by sme zaradiť delfinoterapiu.

Delfinoterapia. Podporná terapia na rozvoj emocionálnych a behaviorálnych sfér. stred
Pomáha pri psychických, neurologických, ale aj pohybových problémoch. Často krát vedie až k niekoľko-násobnému zlepšeniu, prípadne, podľa závažnosti diagnózy, aj úplnému vyliečeniu. Najlepšie výsledky sa ukazujú pri týchto diagnózach: DMO, detský autizmus, Downow syndróm, poruchy reči, problémy pohybového aparátu a mnoho ďalších.


Aktualizácie

Po terapii26. 12 2019

Delfinoterapiu sme absolvovali. Timko sa rýchlo spriatelili s delfínmi. Najviac času strávil s delfínom Borisom. Už na tretí deň plaval sám s delfinom a nechal si robiť ultrazvukovanie hlavičky. Po desiatich dnoch od terapie môžem povedať, že to bol pre neho obrovský zážitok a pridalo mu to na interakcii začína viac komunikovať a spájať slová ko krátkych viet. Ďakujeme všetkým za Vašu štedrosť a pomoc. Už teraz sa tešíme na ďalšie stetnutie s delfínmi. 

Čo je to delfínoterapia?25. 11 2019

Delfínoterapia
Čo je to delfínoterapia? Prečo delfín ako terapeut? A aký význam to má pre pacienta? To sú otázky, ktoré sa laikovi, ale aj rodičovi, ktorý z nejakého dôvodu hľadá rôzne terapie pre svojho blízkeho - väčšinou dieťa, vynoria pri tejto terapii.

Vieme, že delfíny majú značný vplyv na človeka, čo sa dá pozorovať nielen na bunkovej úrovni, ale aj na úrovni emócií a celkového duševného zdravia. Tieto informácie boli zhromaždené v priebehu mnohých rokov vedeckého výskumu, ktorý študoval rôzne reakcie ľudí na liečbu delfínov.

Začiatky delfínoterapie siahajú do roku 1950 do Ameriky, k
vedcovi a lekárovi Johnovy Lillymu. V 70.rokoch sa rozšírila a vedci začali pozorovať interakcie medzi delfínmi a deťmi s neurologickými poruchami.

Delfínoterapia je iná tým, že delfín pôsobí na svojho pacienta dvojakým spôsobom, fyzickým kontaktom a ultrazvukom - vysokofrekvenčný zvuk, ktorý ľudské ucho nezachytí. Ultrazvuk slúži delfínovi ako echolokátor pri orientácií, vďaka tomu vie zisť tvar, vzdialenosť, ale aj hustotu predmetov. Čo je zaujímavé, že aj na veľké vzdialenosti.

Preto terapia delfínom, čiže delfínoterapia je jedinčená nielen krásnym defínom - cicavcom, ale aj bio-fyzikálnou metódou, čiže ultrazvukom.

Účinok liečby delfínmi je rozdelený na fyziologické a psychologické mechanizmy.
Fyziologické mechanizmy liečby delfínmi: ultrazvukový efekt delfína, reflexné účinky, vibro-akustický efekt, hydromasáž.

Analýza encefalogramu pacienta pred a po liečbe delfínmi odhaľuje rastúci počet endorfínov, ktoré produkuje ultrazvukový efekt delfínov. Vytvára relaxačný efekt, podporuje abstraktné myslenie a schopnosť učiť sa a produkuje upokojujúci a bolestivý upokojujúci účinok. Okrem toho ultrazvuk generuje prítok sodíka a vápnika, ktorý sa prejavuje aj v účinku na zmiernenie bolesti.

Reflexný účinok delfína na ľudí vzniká tým, že delfín dotýka biologicky aktívnych bodov na ramenách a nohách svojou kožou - telom, stimuluje reflexogénne zóny nervového systému, čím poskytuje podporu systémom sebareflexie.

Keď delfín vyžaruje ultrazvukové oscilácie a zvuky v rozsahu sluchu, mikro-vibrácie prenikajú do tkanív a vytvárajú tak vibro-akustický efekt. Čo nielen zvyšuje tok krvi a lymfatický prietok, ale tiež pomáha zlepšovať bunkové prostredie.

Ďalším efektom liečby delfínov je hydromasáž vnútorných orgánov a pokožky. Pri pohybe delfíny vytvárajú oblasti turbulencie: viacsmerové toky vody modulované zvieraťami.

Vodné prostredie zmierňuje tlak na kĺby a súčasne vytvára optimálne podmienky pre tréning svalov v prípade pohybových porúch.

Normalizácia emocionálneho zdravia človeka je dôležitým aspektom liečby delfínov. Kontakt s delfínmi má silný psychoterapeutický a psycho-nápravný význam. Preto sa rozlišujú mechanizmy psychologickej činnosti.

Komunikácia a hranie : deflín je priateľský a javí záujem o dieťa. Pomáha deťom s psycho-neurologickými ochoreniami, vývojovými poruchami alebo rôznymi duševnými traumami, nadviazať pozitívny kontakt s ostatnými. Pre dieťa táto forma neverbálnej komunikácie robí interakciu prirodzeným spôsobom.

Silná emocionálna stránka komunikácie s delfínom pomáha zvýšiť aktivitu, zlepšiť náladu a celkový stav pacientov. Podnecuje tiež vývoj psychomotorickej sféry a kognitívnych procesov, pomáha deťom zvládnuť úlohy rýchlejšie a efektívnejšie.

Psychoterapeut vyberá individuálny komplex cvičení a využíva metódy správania, hry, telesnej orientácie a umeleckej terapie. Vodná časť terapie, ktorá sa spája s delfínom a výkon určitých motorických úloh pomáha dieťaťu lepšie spoznať svoje vlastné telo, zlepšuje orientáciu v priestore a vytvára senzorimotorovú korekciu.

Pozitívne emócie z komunikácie s delfínom pomáhajú výrazne stimulovať duševný, rečový a telesný vývoj detí.

Nové info, očkovanie.12. 11 2019

Ahojte.  V októbri sme boli u výživovej špecialistky a zistila že Timko má vysoké hodnoty protilátok po očkovaní ktoré sa mu tvoria a nezastavujú sa. Sú to anti morbili 8800 a anti partotis 6600 a zvyšujú sa. Mali by byť 3 ciferné čísla, Timko ich má 4 ciferné blížiace k 5 ciferným. Ak prekročia 5 ciferné hodnoty tak úž natrvalo poškodia mozog. Teraz je dôležitý posledný polrok aby sa to zastavilo, tak chceme využiť všetky možnosti a jedna je aj delfinoterapia. Tá prioritná sú výživové doplnky a odstránenie toxínov. Zo srdca ďakujeme za Vašu podporu výzvy Pomôžme Timkovi von z autizmu. Ďakujeme a prajeme Vám veľa lásky, zdravie, šťastia, spokojnosti a Božieho požehnania. S pozdravom Červenkovci.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?