Menu

Chlapček s Downovým syndrómom žijúci v náhradnej ...

Trvanie výzvy: 22. októbra 2019 - 22. októbra 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Vyzbierať 20 000 Eur na náročnú operáciu bedrových kĺbov a stehenných kostí vo Viedni

Príbeh

Chlapček s Downovým syndrómom žijúci v náhradnej rodine potrebuje náročnú operáciu, aby mohol chodiť

Máme v náhradnej osobnej starostlivosti chlapčeka s hendikepom. Od narodenia sa mu snažíme zabezpečiť potrebnú zdravotnú starostlivosť, pravidelne viac krát do týždňa rehabilitujeme a chodíme na rôzne podporné terapie. V súčasnosti má 4 a pol roka a napriek našej veľkej snahe nie je schopný sa samostatne postaviť, udržať rovnováhu a urobiť kroky. Napriek našim pravidelným kontrolám u rehabilitačného lekára, ortopéda a neurológa nikto neprišiel za celé obdobie na to, kde je problém. Pred mesiacom sme pridali medzi naše aktivity ďalší typ cvičenia, aby sme ho ešte viacej podporili. Fyzioterapeutovi sa nepáčili jeho bedrové kĺby a vyžiadal si rontgenové vyšetrenie. Bohužiaľ sa zistilo, že má ľavý kĺb mimo kĺbového lôžka a vyskakuje mu pri rôznych polohách. Ďalej zistili, že stehenné kosti sú v nesprávnom uhle. Mali by byť v 125 stupňovom uhle, ale on ich má v 170 stupňovom uhle. Je možné tieto vady odstrániť operačne vo Viedni tromi operáciami, ale poisťovňa prepláca iba zanedbateľnú čiastku a aj to až dodatočne. Operácie a následná rehabilitácia budú stáť viac ako 20 000 Eur. Je to mimoriadne finančne nákladné a sme nútení prosiť o finančné príspevky. Maximko má veľkú šancu, že bude chodiť, ale potrebuje našu a vašu pomoc.


Náš príbeh sa začal keď sa našim známym narodil chlapček s Downovýmsyndrómom. Biologický rodičia situáciu nezvládli a chlapčekovi hrozilo, žepôjde do ústavnej starostlivosti. S manželom sme sa ho ujali a rozhodli sa, žeho vychováme v rodinnom prostredí. Žije s nami prakticky odnarodenia. Máme ho súdom zvereného do náhradnej osobnejstarostlivosti. Momentálne má 4 a pol roka. Od narodenia s ním veľacvičíme, chodíme na rehabilitácie ambulantne, ale aj na rehabilitačné pobyty,plávame a chodíme na rôzne podporné terapie ako hipoterapia, muzikoterapia,liečebná pedagogika a iné. Tieto aktivity a pravidelné vyšetrenia u lekárovnám zaberajú veľa času a konečne sme zistili prečo majú taký malý efekt.Sme veľmi smutní, že to musí absolvovať, ale na druhú stranu keď vidíme akoveľmi túži chodiť, tak by sme si priali, aby to už mal za sebou, mohol sazotavovať a následne konečne začať rehabilitovať s významom. Maximkozačal chodiť 2 x do týždňa do škôlky medzi zdravé deti, kde mu asistujem. Veľmiby sa chce zapájať medzi deti, ale často krát nemôže práve preto, že nezvládnestáť, chodiť, behať...
Mal ťažký štart do života, osud sa s ním nemaznal, okrem genetickejanomálie dostal do vienka aj ortopedickú vadu, ktorá bola bohužiaľ zistená dosťneskoro a tým bol spomalený celý jeho vývin. Prisahala som, že ho budemstále ochraňovať a robiť všetko preto, aby bol šťastný a nič munechýbalo. Viem, že keď bude môcť chodiť bude veľmi šťastný.
Je to však úplne mimo našich finančných možností a preto z celého srdcaprosíme o pomoc. Veľmi pekne ďakujeme, ak sa mu rozhodnete darovať čo i lenmalú čiastku, pretože ak vás bude veľa, tak je reálne, že sa suma podarívyzbierať a Maxim bude môcť absolvovať operáciu, ktorá mu pomôže sa postaviť nanohy.
Chceme ho vidieť šťastného, aby si našiel kamarátov a mohol prežiť detstvotak, ako by ho malo prežiť každé dieťa.
Veľmi nám pomôže aj zdieľanie nášho príbehu. Ešte raz ďakujeme a naozaj sinesmierne vážime každú pomoc.

 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?