Menu

Prvé krôčiky pre Damiánka

Trvanie výzvy: 23. októbra 2019 - 30. apríla 2020

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je vyzbierať finančné prostriedky na rehabilitačné pomôcky na uľahčenie pre Damiánkove prvé kroky.

Príbeh

Prvé krôčiky pre Damiánka

Prosíme o pomoc pre nášho Damiánka zvládnuť prvé kroky v jeho živote.

Damiánko za posledný rok absolvoval množstvo rehabilitácií, vďaka ktorým je dnes tam kde je. Je to veľmi múdry chlapček a popri cvičení sa naučil ako štvorročný čítať (teraz číta spolužiakom v škôlke rozprávky), počítať príklady do 10 a čísla si naráta aj do 1000. Už sa učí aj po anglicky. Tým, že mu to takto myslí úplne spolupracuje pri cvičení a chápe, že musí cvičiť aby raz mohol behať ako jeho kamaráti. Niekedy už ja nevládzem a on sa pýta sám cvičiť doma pri rebrine. 

Damiánko bude mať onedlho 5 rokov a až teraz po jeho statočnom boji o prežitie, po mnohých hodinách vypotených pri cvičení a rok po operácii Ulzibat sa začína staviať na vlastné nohy. Bolo niečo neuveriteľné vidieť ho ako prešiel pár metrov s barličkami sám a tá jeho iskra v očiach aký bol šťastný, že nám ukazuje ako vie ísť sám nás len opäť nakopla, že musíme ešte veľmi veľa bojovať ale zvládneme to lebo to chceme my ale hlavne aj on. A to stojí za to. 

Preto opäť potrebujeme pomoc od ľudí. Damiánkovy dosluhuje jeho kočiarik, v ktorom ho vozíme (už z neho vyrástol) a nový kočiarik môžme riešiť cez poisťovňu kde sa za kočiarik dopláca trochu viac ako sme čakali.          Ďalšou nevyhnutnou pomôckou, ktorú akútne potrebujeme je reverzné choditko, ktoré zdravotná poisťovňa vôbec nehradí. 

Ďakujeme a vážime si každého kto nám pomohol v minulosti s výzvami. A Ďakujeme každému kto nám pomôže aj teraz či už príspevkom alebo len zdieľaním výzvy. 

S pozdravom

Damiánko a jeho Rodičia :) 


Ďalšie informácie

Facebook
Sandra Hudáková

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?