Menu

Rehabilitačný pobyt v Šoproni pre Leušku

Trvanie výzvy: 5. novembra 2012 - 5. mája 2013

Cieľ výzvy

Chcela by som pomôcť svojej dcérke Leuške , aby sa dokázala posunúť v psychomotorickom vývoji ďalej.

Príbeh

Rehabilitačný pobyt v Šoproni pre Leušku

Rada by som sa obrátila na všetkých darcov, aby pomohli mojej krásnej dcérke Leuške dostať sa na rehabilitačný pobyt v Šoproni, ktorý by jej pomohol zlepšiť zdravotný stav.


LEUŠKA JESENSKÁ


Dobrý deň,

volám sa Jana Jesenská a týmto listom Vás chcem poprosiť o Vašu pomoc pre moju dcérku Leu Jesenskú ,nar.3.5.2011.
Narodila sa predčasne v 30. týždni a to veľmi poznačilo jej zdravotný stav.

Hneď po narodení mala silné krvácanie do mozgu. Kvôli nedostatku kyslíka sa od začiatku nevyvíjala ako zdravé dieťa. V 8 mesiacoch dostala epilepsiu, ktorá ju brzdí v motorickom aj mentálnom vývoji.
Inak je to zlaté usmievavé dievčatko, veľmi by som si priala, aby sa nemusela sa na svet pozerať iba z ležiacej polohy.

Ako rodičia sme skúsili všetko možné bola na terapiách v Dunajskej Lužnej, Adeli Centre na rehabilitačnom pobyte, no stále sú to iba malé pokroky. Doteraz chodíme na Scenar, hipoterapiu, akupunktúru, cvičíme Bobatha...
Teraz má 1,5 roka a stále leží, nevie si ovládať rúčky, nepretáča sa, neplazí sa...

Jej diagnózy sú veľmi vážne : má diagnostikovanú detskú mozgovú obrnu – spastickú kvadruparézu najťažšiu formu okrem toho hypoxicko – ischemická encefalopatiu- poškodenie mozgu následkom nedokysličenia, prekonala krvácanie do komor 3 stupňa, mikrokrániu, axiálny hypotonus, strabizmus- porucha zraku a symptomatickú epilepsiu. Napriek tejto veľkej nádielke chorôb sa nevzdávame a veríme, že nezostane navždy uväznená iba v ležiacej polohe.

Chceli by sme vyskúšať rehabilitačný pobyt v Šoproni v Madarsku, kde majú veľmi dobré výsledky s postihnutými detičkami ako je ona.
Momentálne je naša rodina v tažkej finančnej situácii, ja som na materskej, manžel je evidovaný na Úrade práce a máme ešte jednu dcérku Simonku.
Hipoterapiu,Scenar terapiu,Bobathovu terapiu a kraniosakrálnu terapiu financujeme z vlastných ušetrených zdrojov, ktoré sa rýchlo míňajú. Bohuziaľ na pobyt v Šoproni nám nezostáva.

Preto Vás veľmi prosím o finančny príspevok, aby sme sa tam mohli dostať čo najskôr aspoň na 2 týždne.

Ak som Vás svojim príbehom oslovila a chceli by ste podporiť moju dcérku Leu v liečbe v Maďarsku, Váš príspevok môžete poslať na účet číslo 1337792271/0200 .Účet je vedený vo VÚB banke v Piešťanoch, založený špeciálne na meno dcérky s použitím výlučne na rehabilitáciu v Maďarsku a iné rehabilitačné cvičenia.


Naša adresa je: Jana Jesenská
Alexandra Dubčeka 3
921 01 Piešťany, tel.kontakt : 0908/877844

Email : janica.jesenska@gmail.com

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za akýkoľvek príspevok, s pozdravom Jana Jesenská

Aktualizácie

Ďakujeme26. 12 2012

Chcela by som v mene dcérky Leušky veľmi pekne poďakovať za každé jedno Euro,ktorým nám darci prispeli na liečbu.Srdečná vďaka všetkým Vám.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?