Menu

Pomôžme spolu Natálke

Trvanie výzvy: 28. novembra 2019 - 6. januára 2020

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je vyzbierať finančné prostriedky na náročnú operáciu chrbtice a jej liečbu v Nemecku.

Autor výzvy

Príbeh

Pomôžme spolu Natálke

Natálku už mnohí poznáte. Napriek ťažko skúšanému osudu je to stále usmievajúce sa dievčatko s obrovskou dávkou optimizmu, ktorá sa za 10 rokov stala vzorom pre mnohých z nás.

Naša dcéra Natália od narodenia tvrdo bojuje so svojim osudom - spinálnou svalovou atrofiou – SMA. K tejto základnej diagnóze sa za 10 rokov pridružilo mnoho ďalších.

Jej zdravotný stav teraz najviac ohrozuje progresívna TH skolióza, ktorá sa za krátky čas výrazne zhoršila. Čo najskôr musí podstúpiť náročnú operáciu, aby sa jej zdravotný stav zastabilizoval a mohla pokračovať v rastovom vývoji. Neuromyopatická skolióza spôsobuje veľké bolesti, ovplyňuje vitálnu kapacitu pľúc, obehový systém a vnútorné orgány. V neskorších štádiách dochádza aj ku kardiologickým problémom. Natálka bude mať implantované dočasné rastové tyče, ktoré budú korigovať zakrivenie chrbtice a zabezpečovať ďalší možný rast trupu.

Po viacerých konzultáciách v SR a v zahraničí, najlepšie riešenie ponúka Schön Klinik Neustadt - skoliotické centrum. Na nemeckej klinike už absolvovala všetky potrebné vyšetrenia k operácii a máme už aj stanovený deň operácie na 14.1.2020.

Všetky predpokladané výdavky spojené s operáciou vo výške 56.936,50 EUR musíme z vlastných zdrojov uhradiť do 6.1.2020.

Naša rodina nemá k dispozícii dostatok finančných prostriedkov potrebných na pokrytie výdavkov súvisiacich s operáciou, preto si Vás všetkých dovoľujeme požiadať o poskytnutie dobrovoľného finančného príspevku a o modlitby.

Veľmi pekne Vám ďakujeme za podporu! 

SMA v skratke 
Spinálna svalová atrofia (SMA) je dedičné, progresívne nervovosvalové ochorenie. Dôsledkom, ktorého postupne dochádza k úbytku svalových buniek na celom tele. Pacienti so SMA postupne strácajú schopnosť chodiť, stáť, sedieť, prehĺtať a napokon dochádza k respiračnému zlyhaniu.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?