Menu

Na liečenie do Bardejovských kúpeľov pre 85 ročnú ...

Trvanie výzvy: 11. decembra 2019 - 11. decembra 2020

Cieľ výzvy

Absolvovanie trojtýždňového liečebného pobytu v kúpeľoch Bardejov s doprovodom nakoľko som nevidiaca.

Príbeh

Na liečenie do Bardejovských kúpeľov pre 85 ročnú nevidiacu a jej doprovod

Bola som zdravotnou sestrou v nemocnici. Pracovala som aj v detských jasliach. Rada som pomáhala druhým. Moja dcéra agituje na darovanie krvi. 12.12.2006 získala Zlatú Jánskeho plaketu. Pomáha svojej svokre 86 ročnej. Račej je v pozícií že môže niekomu pomôcť, ako aby o pomoc žiadala - prosila.  Viem, že sú na tom ľudia horšie ako my či už po zdravotnej alebo finančnej stránke. Ale rozhodli sme sa prvý krát požiadať - poprosiť o pomoc takouto formou. Ospravedlňujeme sa, ak to niekoho obťažuje. 


SVET GOMBIČKOU
Každý deň je niečim krásny. Ja veľa čítam - počúvam stovky kníh ročne, chodím do kina, divadla, na koncerty, na krúžky - modelovanie z hliny, maľovanie...mám športové aktivity - plávanie, výlet do Tatier na ľadové sochy, pletiem panáčikov, šáliky. Varím. Totiž mnohí sa pýtajú, kto mi varí. Veľa ľudí  ľutuje nevidiacich. Ale keď sa pozrieme z iného uhla pohľadu tak sú to takí istí ľudia ako vidiaci, maju svoje starosti, radosti, robia všetko čo vidiaci. Niekedy mám dojem, že svet je gombičkou. Napríklad aj vtedy, keď si sama navarím dobrý obed. 

Mám  85 rokov. Som držiteľkou preukazu ZTPS kvôli diagnóze pigmentová degenerácia očnej sietnice - praktická slepota. 24.1.2020 mám ísť na tri týždne do Bardejovských kúpeľov. V skupine B si doplácam nocľah a stravu - na deň 29,50 eur. Pobyt ma výde aj s kúpeľným poplatkom vyše 600 eur. Sprievodcu, nakoľko nevidím, mi bude robiť moja dcéra. Na deň má uhradiť 32 eur. Pobyt na 21 dní nás dokopy výde cca 1300 eur. Pred 5-timi rokmi som bola prvý krát v živote na liečení práve v Bardejove a veľmi mi pobyt pomohol. Mala by som nárok ísť každé dva roky, ale financie mi to nedovoľujú. Chcem poprosiť, či je možné, prispieť mi na liečenie s doprovodom.  Nesmierne ďakujem za každú pomoc.  

Moja dcéra má preukaz ZTP kvôli astme a pohybovým problémom. Mala čiastočný invalidný dôchodok, teraz starobný a vdovský. Keď poplatí všetky poplatky ostane jej cca sto eur na mesiac. 3.1.2000 zostala sama so štyrmi deťmi. Prišli policajti aby identifikovala telo muža - svojho manžela. Bolo to nečakané. Bola samoživiteľkou rodiny a viac krát mala existenčný problém. Pred rokom a pol kvôli zdravotným problémom /astma, pohybové/ sa dala na chudnutie. Schudla z 69 kg na  52 kg teda 17 kg. Meria 150 cm.  


Som veľmi vďačná za každú pomoc. Ďakujeme.    Libuša Kordíková
Prikladám fotografiu pri torte. 26.10.tento rok som mala 85 rokov. A pozvánku do Bardejovských kúpeľov. Aktualizácie

Bardejovske kupele20. 2 2020

24.1.2020 som absolvovala trojtýždňové liečenie v Bardejovských kúpelov .  V skupine B som  platila  651 eur.  Moja dcéra mi robila doprovod.  Platila  701,50 eur. Financie sme si požičali a teraz to musíme postupne vrátiť.  Chcem poprosit, či je možne, prispiet mi na liečenie.  Ospravedlnujeme sa, ak to niekoho obtazuje.  
  ps. k 20.2. prisleplo 20 ľudí spolu sumou 255 eur, za ktorú som nesmierne vďačná.  

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?