Menu

Pomoc pre Markusika

Trvanie výzvy: 20. januára 2020 - 31. decembra 2020

Cieľ výzvy

Radi by sme absolvovali viackrát rehabilitácie v centre Liberta v Košiciach, rehabilitácie u nás v Poprade, hipoterapie a ak sa podarí chceli by sme vyskúšať aj centrum Ceremina v Šúrovciach.

Príbeh

Pomoc pre Markusika

Milí priatelia, prosím Vás pomôžte sa dostať Markusikovi na rehabilitácie, aby mohol napredovať.

Srdečne Vás všetkých pozdravujem.

Volám sa Simona a po roku Vás opäť veľmi pekne prosím o pomoc pre môjho milovaného synčeka Markusika, ktorý bude mať 7.4., štyri rôčky. Jeho diagnózy sú ťažké a len s Vašou a s Božou pomocou môj drobček pomaličky napreduje:

1. Schizencefália - ťažká vývojová porucha mozgu,

2. Vrodená svalová hypotónia,

3. Hydrocefalus.

Stále som na jeho výchovu sama, Markusikov otec nás opustil ešte počas tehotenstva, keď nastali zdravotné problémy. No našťastie máme okolo seba milujúcich ľudí /rodičia a súrodenci/, ktorí su tu stále pre nás a sú nám veľkou oporou. Markusik stále nesedí, nechodí, ani nerozpráva a papa len mixovanú stravu. Počas minulého roka sme absolvovali 2 rehabilitačné pobyty v úžasnom centre Liberta v Košiciach, chodili sme na hipoterapiu ku koníkovi, na rôzne rehabilitačné cvičenia a samozrejme cvičíme aj doma. Možno sa zdá, že stojíme na mieste, no opak je pravdou...Markusik všetko krásne vníma, vydáva hlásky, keď ho obložíme s vankušmi tak sedí a náramne si to užíva, oveľa pevnejšie drží hlavičku, keď ho postavíme na nôžky, tak chvíľu postojí /a pekne rovno ako vojak/, na chrbatíku sa posúva kade tade, celý deň sa usmieva ani slniečko a tým nám ho všetkým robí krajší. Keďže od narodenia miluje hudbu, tak ju pravidelne počúva...a to máte vidieť ako si vie vybrať svoj žáner, ak sa mu niečo nepáči, v tej sekunde je krik - je proste úžasný, taký malý nádherný človiečik, ktorý je celý môj svet.

A preto Vás opäť veľmi pekne prosím: POMÔŽTE NÁM, aby Markusik mohol aj naďalej pokračovať v cvičeniach v Liberte, po prípade aj v inom rehabilitačnom centre, lebo to má naozaj veľký význam a ja cítim v srdci, že sa raz môj milačik postaví na nožičky a povie mi ,,Mamka, ľúbim ťa". Cvičenia sú pre nás finančne náročné a bez Vašej pomoci si ich nebudeme môcť dovoliť.

Vopred Vám všetkým z celých sŕdc ĎAKUJEME. Nech Vám to dobrotivý Pán mnohonásobne oplatí.

S pozdravom a láskou Sima a Markusik.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?