Menu

Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch - pomôžme Bošeľovcom

Trvanie výzvy: 22. januára 2020 - 29. februára 2020

Cieľ výzvy

Pomôcť v najbližších dňoch/týždňoch preklenúť obdobie, kým sa vyrieši financovanie demolácie a stavba, resp. oprava domu. Pomôcť vytvoriť dočasný domov. Začať s prácami hneď aj svojpomocne, zabezpečiť náradie na prácu.

Autor výzvy

Príbeh

Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch - pomôžme Bošeľovcom

Pri požiari strechy rodinného domu v Môlči pri Banskej Bystrici, zhorela strecha a vyhorela domácnosť domu Miriam a Roba. Požiar pravdepodobne vznikol od komína. Po rekonštrukcii domu a strechy skončilo v plameňoch úsilie, práca, úspory a ostal iba nesplatený úver.
Čo nezničil požiar, zničila voda. Teraz ich prichýlili príbuzný.
Poďme pomôcť v rámci našich možností finančnou sumou na štart k obnove domu a splateniu splátky úveru. Pomôžme im vyhrabať sa z popola.

Manželia Róbert a Miriam si opravovali dom v dedine Môlča, pri Banskej Bystrici a minulý rok si cez úver dali urobiť novú strechu a podkrovie. I keď na dokončenie ešte chýbali prostriedky, aj tak konečne po 18 rokoch začali v ňom aj bývať. Okrem prác na dome začali aktívne pracovať v snahe splatiť úver. Robo odchádza klasicky na týždňovky do zahraničia. Bol živnostník a v dome mu zhorelo aj všetko náradie. 

Nešťastie, ktoré sa udialo 20. januára krátko pred štvrtou hodinou ráno zničilo ich celé úsilie. Pri požiari strechy rodinného domu v Môlči pri Banskej Bystrici, majiteľku Miriam, ktorá v tom čase spala sama vo vnútri, zobudil štipľavý dym. Žena stihla vybehnúť z domu a rýchlo volala hasičov. Keď dorazili na miesto, strecha bola v plameňoch. Na mieste zasahovalo 13 hasičov z Banskej Bystrice a Zvolena. Tí museli strechu rodinného domu rozpíliť, aby sa dostali k jednotlivým ohniskám požiaru. Zásahom je zničený celý dom a nie je obývateľný, pravdepodobne pomôže iba demolácia. Čo nezničil požiar, zničila voda. Dočasne ich prichýlili príbuzný. Nájdime v sebe pocit spolupatričnosti a súcitu, pomôžme týmto manželom tým, že prispejeme v rámci našich možností finančnou sumou na štart k obnove domu a splateniu úveru.


Aktualizácie

Na základe záujmu o výzvu a nových skutočností sme sa rozhodli navýšiť výzvu23. jan 2020

Srdečne ďakujem všetkým, ktorí ste veľmi rýchlo zareagovali a prispeli.

V
čera som zistil ďalšie skutočnosti k našej výzve, preto som sa rozhodol ju aktualizovať.

Pri vytváraní výzvy som počítal s tým, že keďže brali úver na prestavbu domu,nehnuteľnosť bude poistená. Volal večer som s Bošelovcami, poistenie nemajú. Mali poistenie pôvodnej chalupy, ktoré pravdepodobne už dávno zaniklo. Dom kúpili kedysi ako chalupu,poistenie prestali platiť, keď ho začali pred rokmi prestavovať na dom, v ktorom začali bývať. V každom prípade poistenie pôvodnej chalupy by sa nevzťahovalo na dom v/po rekonštrukcii.
Náradie, ktoré som spomenul vo výzve bolo v hodnote až 10 000 EUR, tým že Robo bol živnostník – všetky veci/stroje na prácu mu zhoreli.
Demolácia a odvoz sutiny by mala stat od8000 EUR. S týmsom pôvodnetiežnepočítal.

Rozhodol som sa pre zmeny:
Celková suma jednorazovo (cez ĽudiaĽuďom.sk) 40 000 EUR
Celková suma jednorazovo (zo všetkých zdrojov) aspoň 80 000 EUR

Veľmi si cenním záujem a pomoc každého jedného z vás. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?