Menu

Teplo domova - rodinka s DMO

Trvanie výzvy: 13. februára 2020 - 31. decembra 2020

Cieľ výzvy

zabezpečenie palivového dreva

Príbeh

Teplo domova - rodinka s DMO

Milí priatelia,

opätovne sa obraciame na vás s prosbou o pomoc. Sme šťastní rodičia siedmych detí. Žiaľ naša Veronika a jej brat Vojtech sa narodili s detskou mozgovou obrnou (DMO).

    Dovoľte mi, aby som vám predstavil seba a moju rodinu. Volám sa Vojtech Tomes, som šťastne ženatý s mojou Renatkou. Našim snom bolo mať krásnu rodinku so zdravými deťmi. Žiaľ, dve z našich siedmych detí sa narodili s DMO a odvtedy náš život sa úplne zmenil. Musíme sa o nich starať 24 hodín denne. Áno, veľmi často aj v noci nás potrebujú. S manželkou sa preto nemôžeme zamestnať. Aj ja už mám zdravotné problémy s chrbticou a v januári som mal podozrenie na infarkt, ledva už dokážem dvíhať a premiestňovať Veroniku a Vojta. Manželka je tiež vyčerpaná. Naša najstaršia dcéra Renatka sa nám snaží pomôcť, avšak v Rožňave je to veľmi ťažké s prácou, aj teraz je nezamestnaná. Staráme sa o sedem detí, veľa peňazí potrebujeme hlavne na jedlo, oblečenie, lieky, zdravotné pomôcky (napr. plienky), okrem toho Vojtech navštevuje aj Dom humanity, za čo tiež platíme. 

    Zdravotný stav našich detí sa iba zhoršuje, podľa lekárov nemôžeme očakávať žiadne zlepšenie. Nevedia chodiť, pohybujú sa len plazivými pohybmi na zadku. Väčšinou sa zdržiavajú na zemi, na koberci. Nechcú sedieť na sedačke, ani na posteli. Bojíme sa, aby neprehladli. Žiaľ nemáme toľko financií, aby sme mohli zabezpečiť dostatok palivového dreva. Preto by sme vás chceli, ja a moja rodina, touto cestou poprosiť o vašu pomoc. Pomôžte nám, prosím, zabezpečiť palivové drevo a tým udržať zdravotný stav našich detí aspoň na takej úrovni, ako je teraz. 

    Chceli by sme vás poprosiť, ak môžete, pomôžte nám, aby sme mohli zabezpečiť palivové drevo, aby naše deti neprehladli pri plazení po zemi. Oni sa, žiaľ, inak nevedia pohybovať po dome. Vopred veľmi pekne ďakujeme každému, kto nám pomôže. 

    S priateľským pozdravom         

    Vojtech Tomes, milujúci otec inak obdarených "dospelých" detí Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?