Menu

Posledná nádej pre chlapca s rakovinou

Trvanie výzvy: 6. decembra 2012 - 31. decembra 2012

Cieľ výzvy

vyzbierať doplatok na kúpu prístroja pre chlapca s rakovinou, ktorému už lekári nevedia pomôcť

Autor výzvy

Dátum vzniku: 17.2.2006

IČO: 37697889

Ulica: Záhradnícka 18

Mesto: Ivanka pri Dunaji

PSČ: 90028

Štát: Slovensko

Príbeh

Posledná nádej pre chlapca s rakovinou

Andrejko Kalóczi je onkologický chlapec, ktorý sa lieči na rakovinu kostí. Kvôli chorobe prišiel o nohu, aj v ruke mu menili kosť za titánovú. Hrozilo, že príde aj o ruku. Pred mesiacom Andrejovi lekári povedali, že už dostane len tabletkovú chemoterapiu. Zrútil sa mu svet, lebo pochopil, že všetka jeho snaha, všetky operácie, chemoterapia, ba i amputácia, boli zbytočné... Lekári mu už nevedia pomôcť :-(

Rodina skúša všetko možné i nemožné, čo by mohli pomôcť. Najnovšie sa dali na liečbu, ktorá funguje v Maďarsku, a liečia ňou i onkologických pacientov. Ide o tzv. matrac MAGNETER, ktorý je vyrobený na prírodnej báze. Lieči tým, že človek na ňom leží a ten "matrac" vysiela magnetické impulzy. Je o ňom veľa informácii. Chodili dva týždne k liečiteľke (zadarmo, nič nechcela), ale po 2 týždňoch potrebovala aj ona zarábať, takže k nej už nemohli tak často chodiť.

"Vieme, že ten matrac Andrejovi veľmi pomáha, pretože začal sám rehabilitovať s rukou, začal sa viac usmievať, začal chodiť von, má prirodzenú farbu, má červené líčka, žiadne kruhy pod očami, žiadna bledá tvár. Aj kamarátka, ktorá má sklerózu multiplex, a odkedy chodí na matrac vysadila všetky lieky, lieči sa len týmto. Cíti sa lepšie a je omnoho menej unavená.

Rodina verí, že prístroj naozaj funguje a je presvedčená, že Andrejovi pomáha. Z jeho posledných krvných výsledkov bola sama lekárka milo prekvapená. Mal nadmieru výborne výsledky, a preto mu vysadili aj všetky lieky okrem chemoterapie. Jeho rodičia i sestra sú rozhodnutí urobiť všetko pre to, aby ho mohli Andrejkovi kúpiť. Tým, že prišiel kvôli rakovine o nohu, je menej pohyblivý, aj na terapie chodil tak, že sa kĺzal po schodoch po zadku nadol. Preto by jeho rodičia veľmi chceli mať Magneter doma.

Jeho sestra s kamarátkou spravili zbierku, nesedia nečinne, snažia sa pomôcť. Ale stále im chýba 500 eur. Aj preto Vás chceme požiadať a poprosiť o pomoc: pomôžme Andrejovi sa na matrac vyskladať. Vytrpel si už naozaj dosť a darček v podobe nádeje na ďalší život by mu dodal chuť ďalej bojovať.

Stroj dokopy stojí 1700 eur, 1200 eur už rodina vyzbierala. Pre splnenie Andrejovho sna je potrebných už len 500 eur. Pomôžete mu, prosím?

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?