Menu

Sami si už navaríme, sami si už upečieme

Trvanie výzvy: 9. decembra 2012 - 9. marca 2013

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je zakúpenie elektrického sporáka, ktorý poslúži 2300 ľuďom zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Príbeh

Sami si už navaríme, sami si už upečieme

Prostredníctvom projektu „Sami si už navaríme, sami si už upečieme“ chceme pomôcť Komunitnému centru Romano Jila (v preklade Cigánske srdce), ktoré sa venuje ľuďom – rodinám zo sociálne znevýhodneného prostredia, prevažne Rómom. Ide o pomoc v podobe elektrického sporáka, ktorý poslúži 2300 ľuďom, vďaka ktorému sa stanú samostatnejšími a sebestačnejšími.

O Komunitné centrum Romano Jila sa stará 7 terénnych sociálnych pracovníkov. Majú na starosti lokalitu s 2300 občanmi zo sociálne znevýhodneného prostredia. Stretávajú sa pravidelne. Organizujú pre ne rôzne vzdelávacie, kultúrne a zdravotné workshopy. Pracujú v tvorivých dielňach, učia sa. Chceli by však rozšíriť svoje služby a naučiť ženy variť, piecť. A chceli by organizovať Cigánske posedenia s tradičnými cigánskymi jedlami. Majú kuchynskú linku, ktorú získali sponzorsky. Pár skriniek a mikrovlnnú rúru. Nemajú však elektrický sporák. Myslíme, že pre nich je to veľmi potrebná vec, nakoľko zastrešujú celý Zvolen s kapaciotou 2300 ľudí.
Komunitné centrum by chcelo rozšíriť svoje služby.Chceli by rodiny učiť variť/piecť. Robiť kurzy varenia.
Cieľom projektu je tak vďaka zakúpeniu sporáka pomôcť ľuďom zo sociálne znevýhodneného prostredia k sebestačnosti, k rozšíreniu služieb.
Očakávame, že projektom pomôžem širokej komunite, že centrum rozšíri svoje služby, že vďaka sporáku sa budú robiť kurzy varenia a pečenia, pomôžu dovzdelať ľudí, cibriť ich zručnosti...
Zastávame názor, že každý by mal dostať šancu. O to zvlášť, keď majú záujem. A tieto rodiny ho majú. Chcú sa učiť, chcú pracovať, chcú sa zdokonaliť. A my im v tom chceme pomôcť.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?