Menu

Pomôžte Domkovi na nôžky

Trvanie výzvy: 10. decembra 2012 - 10. augusta 2013

Cieľ výzvy

Naším cieľom je vyzbierať peniažky na rehabilitačné pobyty v Klimkoviciach, resp. v Šoproni, ktoré Dominikovi skvalitnia život a posunú ho bližšie k samostatnosti.

Príbeh

Pomôžte Domkovi na nôžky

Som mamička štvorročného Dominika, ktorému bola do vienka prisúdená diagnóza DMO. Je to moje jediné slniečko a anjelik, ktorého nadovšetko milujem. Preto vás, milí darcovia, prosím o pomoc, pomôžte nám, aby Dominik mohol napredovať a aby sa nám raz splnil náš najväčší sen – postaviť ho na vlastné nôžky.


Milí darcovia, som slobodná mamička Dominika, ktorý sa narodil v 30. týždni (1590g a 40cm). Mesiac naberal silu v inkubátore na bratislavských Kramároch, kde sa zistilo, že má problémy s obličkami. Ihneď ako nabral na váhe, preložili ho na oddelenie patologických novorodencov, kde tiež ležal mesiac, kým sa nenašli vhodné lieky na základe ktorých by nás mohli prepustiť domov – našli sa a užíva ich dodnes. Pri sone mozgu sa preukázalo značné poškodenie a diagnóza znie DMO (Detská mozgová obrna) - spastická kvadruparéza, pre každého to bol šok, nakoľko nemal žiadne iné komplikácie a ani nebol oživovaný.
Dnes má Dominik štyri rôčky a snaží sa napredovať. Detičky v jeho veku sa hrajú so svojimi rovesníkmi, behajú za loptou a šantia sa, u Domka je to iné, každý deň má svoje povinnosti, celý jeho život sa točí okolo rehabilitácií a špeciálnych pedagógov. Dnes môžem povedať, že naša snaha a láska prináša vytúžené ovocie. Dominko už pár sekúnd posedí, aj keď naozaj iba pár, no pre nás to je veľký úspech, žiaľ ešte sa neplazí ani nepretáča, ale verím že správnou rehabilitáciou a nekonečnou láskou toto všetko dosiahneme a jedného dňa sa postaví na nôžky, urobí prvý krok a povie slovko „mama“.
Rehabilitačné pobyty sú veľmi nákladné a pre Domka nevyhnutné, preto by som vás touto cestou rada poprosila o pomoc. Pravidelne navštevujeme rehabilitácie v maďarskom mestečku Šoproň, kde sa deťom okrem rehabilitácii a masáži aplikuje predovšetkým špeciálny magnet- TMS (Transkraniálna magnetická stimulácia). Tento týždňový pobyt stojí cca 500 eur a Domkovi sa vďaka nim stále zlepšuje vnímanie, spolupracuje pri rehabilitácii a sleduje všetko vôkol seba.
Popri pobytoch v Šoproni, by sme chceli vyskúšať aj rehabilitačný pobyt v kúpeľoch Klimkovice. Toto sanatórium sa zameriava aj na detičky s DMO. Vypracovali tu nový rehabilitačný program KLIM-THERAPY. Tento program pozostáva z mnohých postupov ako naučiť správne držať a používať telíčko, odbúrať patologické prejavy a celkovo zlepšiť rovnováhu. Toto všetko sa praktizuje v prispôsobenej rehabilitačnej klietke, kde je dieťa v špeciálnom obleku, ktorý posilňuje svalstvo. K programu dieťa ešte dostane vodoliečbu a ďalšie procedúry podľa potreby. Veľmi by sme to chceli vyskúšať a verím, že to Dominikovi pomôže. Máme rezervovaný už aj termín na október 2013, podmienkou je však vyzbieranie potrebného finančného obnosu, kedže tento pobyt nie je ziaľ hradený žiadnou slovenskou poisťovňou a jeho suma je cca 3600 euro. Preto sa na vás obraciam s prosbou o pomoc pre môjho milovaného synčeka, každé jedno euro od vás nám veľmi pomôže. Verím, že sa nám podarí postupne nazbierať potrebnú sumu a tento pobyt absolvovať a že nás opäť posunie krôčik bližšie k nášmu snu.

Ďakujeme Dominik s maminkouĎalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?