Menu

Prosím, pomôžte pani Oľge a jej deťom, ktorí v ...

Trvanie výzvy: 19. mája 2020 - 31. decembra 2020

Cieľ výzvy

Radi by sme pre rodinu vždy láskavej a starostlivej pani Oľgy vyzbierali dostatok financií potrebných na zaobstaranie si nového domova po zhorení vlastného bytu a ,samozrejme, na jeho postupnú opravu. Rovnako by sme jej chceli pomôcť so základnou výbavou v podobe šatstva a potravín. Z hľadiska početnosti rodinných príslušníkov a nízkeho príjmu v domácnosti nebude jednoduché ubytovať ich a z toho dôvodu sme nútení riešiť to týmto spôsobom.

Príbeh

Prosím, pomôžte pani Oľge a jej deťom, ktorí v priebehu dňa prišli o všetko!

Milí darcovia, ako terénna sociálna pracovníčka som vytvorila profil pre rodinu, ktorá sa obrovským nešťastím ocitla v núdzi a nemá sa s prosbou o pomoc na koho obrátiť.

Pani Oľga Berkyová je vdova žijúca s piatimi synmi- Štefan (15r.), dvojičky Damián a Július (14r.), Mišo (13r) a s dospelou dcérou, ktorá je hlucho-nemá v skromných pomeroch v obci Sklabiná neďaleko mesta Veľký Krtíš. Je to láskavá pani, vždy ochotná pomôcť aj z toho mála, ktoré mala pre seba a svoju rodinu. Dňa 08.05.2020 v ich byte vybuchla elektrina a celý zhorel. V tom čase sa v byte nachádzal jej syn Štefan, ktorý spal. Našťastie sa zabudil na zápach dymu a ušiel z bytu skôr než to mohlo dopadnúť katastrofálne. Nanešťastie, ich rodinná fenka také šťastie nemala a aj s nedávno narodenými mladými sa udusila.Počas požiaru prišli o celý svoj majetok- o nábytok, osobné veci, oblečenie, spotrebiče, jedlo... Z hodiny na nodinu sa z nich stali bezdomovci, ktorí vlastnili jedine oblečenie majúce v tom čase na sebe. Pani starostka ich dočasne uchýlila v ubytovni priamo v obci, no dlhšie ako dva týždne v nej zotrvať nemôžu. Prispelo sa im, samozrejme, na šatstvo, potraviny a hygienu, no to nestačí. Rodina žije v neustálej traume z prežitých udalostí a  strese z toho čo snimi bude po tom ako budú musieť opustiť ubytovňu. Nemajú sa totiž na koho obrátiť.

Aktualizácie

Oprava bytu26. aug 2020

Takto rodina napreduje. Je ešte potrebné opraviť časť strechy, kúpeľňu, wc.. Rodina vám všetkým posiela veľké ďakujem. Bez vašej pomoci by nič z tohoto nezvládli

Źas o niečo krajšie..2. júl 2020

Patrí vám nesmierne ďaujem. Len vďaka vašim finančným darom vedia Berkyovci pracovať na oprave bytu. Doonca už majú aj okná a izba s kuchyňou sú už obývateľné :D

Kúpa potrebného tovaru27. máj 2020

Keďže bez elektriny rodina nedokáže pracovať, zvolili si lacnejšiu variantu a potrebný tovar kúpili v záložni neďaleko obce, v ktorej bývajú. Ďakujeme vám za možnosť postaviť rodinu opäť na nohy a opäť ich o kúsok priblížiť k možnosti nasťahovania sa späť.

Bločky z nakúpeného materiálu27. máj 2020

V mene rodiny Berkyovej vám ďakujem. Rodina si prostredníctvom vyzbieranej finančnej pomoci dokáže zabezpečiť materiál potrebný na úpravu bytu. Prvým krokom je oprava strechy. Vďaka vašim darom si dokázali kúpiť potrebný materiál a pustiť sa do práce! Ešte raz ďakujeme!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?