Menu

Kvalitnejšie chodítko pre samostatnosť aj v ...

Trvanie výzvy: 7. júla 2020 - 30. septembra 2020

Cieľ výzvy

Kúpa chodítka - Carbon Rollator Saljol

Príbeh

Kvalitnejšie chodítko pre samostatnosť aj v exteriéri

Vypiť si kávu na čerstvom vzduchu, bez obáv ako sa dostať dnu, keď nikto nieje doma a nemá kto pridržať chodítko.

Žijem život s DMO, nesťažujem sa, ale "bojuje"! S úspešnými operáciami v detstve a s pomocou chodítka som chodiacim človekom, aj keď ťažko chodiacim. Pred dvoma rokmi som podstúpila operácie na stimuláciu malého mozočku. Túto operáciu som chcela na skvalitnenie môjho života - aby sa mi ľahšie a stabilnejšie chodilo. Operácia vyšla a ja s rehabilitáciámi robím pokroky. Každé z chodítok dostupné na Slovensku má iba ručné brzdy a ja mám k vchodovym dverám plošinu, ktorú nedokážem zísť sama dole, nedokážem mechanicky chodítko ubrzdiť. Pri vchádzaní dnu tak vždy potrebujem pomoc druhej osoby. Momentálne toto schádzanie dole nájazdom aj keď s pomocou mi vždy zhorší chôdzou a zhorší spazmus, keďže sa snažím nespadnuť a korigovať chôdzu aj keď mi niekto pomáha. A následne mi trvá, kým sa uvoľním a dokážem fungovať.

Hľadala som preto riešenie, ako sa pohybovať vonku po nerovnom teréne a schádzať z miernejšieho nájazdu bez toho, aby som potrebovala pomoc niekoho a zároveň, aby som po každej vychádzke nebola tak spastická z tej námahy. Našla som chodítko, ktoré má automatickú brzdu na zadných kolesách a dokáže regulovať rýchlosť z kopca bez toho, aby bolo treba ručne brzdiť.

Som samostatná a robím pokroky v samostatnej chôdzi po interiéri, ale chcem byť schopná vyjsť von bez obáv, ako sa dostanem dnu.

Túžim vyjsť na dvor, vypiť si vonku kávu ... aj keď som sama doma a nesediet dnu, kým niekto príde, iba preto, že sa nedokážem sama potom dostať dnu. A vozík nechcem používať, keďže sa chcem zlepšovať v chôdzi.

Chodítko, ktoré by mi umožnilo byť samostatná aj v tomto smere, však na Slovensku nie je dostupné a stojí 400€ bez poštovného.

Preto chcem poprosiť o finančnú pomoc na túto pomôcku, s ktorou by som vedela vyjsť bez obáv von a zdokonaľovať sa aj v exteriéri.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?