Menu

Ondrejkova 3.liečba v Mexiku

Trvanie výzvy: 15. júla 2020 - 4. apríla 2021

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je zabezpečiť finančne prostriedky na liečbu kmeňovými bunkami v Mexiku a na náklady spojené s cestou tam a naspäť.

Príbeh

Ondrejkova 3.liečba v Mexiku

Milí priatelia, touto cestou Vás chcem veľmi pekne poprosiť o finančnú pomoc na Ondrejkovu tretiu liečbu kmeňovými bunkami v Mexiku.

Ondrík sa narodil s rážštepom chrbtice (inak nazývaným "spina bifida") a hydrocefalom (porucha odtekania mozgo-miešneho moku z hlavičky, následkom čoho sa hlavička a tlak v nej zváčšuje, preto je treba voperovať tzv.šant/v angl. shunt, čo je hadička, ktorá vedie z mozgovej komory, potom popod kožu až do brušnej dutiny, kde sa tento mok vstrebáva.)

Následkom rážštepu bola poškodená miecha a samozrejme aj nervy, Ondrejko má najťažšiu formu rázštepu, ktorý sa nazýva myelomeningokela, čo znamená, že miecha a jej obal je na určitom mieste vytlačena von a mimo chrbtového kanala, navyše aj 3 stavce sú u Ondrejka vystúpené von. 

Pred prvou liečbou bol Ondrejko len ležiace dieťa, nedokázal sedieť ani s oporou, nedokázal sa pretočiť z bruška na chrbátik, ani naopak. Hybnosť nožičiek bola takmer nulová.

Vďaka absolvovaní prvej liečby kmeňovými bunkami v Mexiku - VĎAKA VÁM!!!!! <3 - urobil Ondrejko obrovské pokroky, naučil sa sedie, pretáčať sa, udržať sa na kolienkach, hybnosť nožičiek sa veľmi zlepšila a dokonca vydrží aj chvíľočku stáť! -  všetko toto si môžete pozrieť na videu tu: 

https://youtu.be/g8Y2mB73d_k 

 - to je jeho pribeh od narodenia a pokrokov po prvej liecbe v roku 2017.

V roku 2018 sme znovu len vďaka Vám absolvovali 2.liečbu. Nasledovali vďaka tomu ďaľšie pohybove zlepšenia. Videjko pokrokov od roku 2018 až do teraz 2020 je tu:

https://youtu.be/q1wt5TszjU4

Ďakujeme z celého srdca. 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?