Menu

Pre Anjelika Zolka

Trvanie výzvy: 18. augusta 2020 - 18. augusta 2021

Cieľ výzvy

Na lieky, zdravotnícky materiál a pomôcky

Príbeh

Pre Anjelika Zolka

Touto prosbou chcem pomôcť Anjelikovi

       Každý jeho deň je pre nás darom. Zolko, náš synček, je pre nás najvzácnejší poklad. Je to krásny 17násť ročný chlapček. Anjelik a veľmi ho milujeme. Keď sa narodil, mal masívne krvácanie do mozgu. Je nevidiaci a ležiak. Vážnych diagnóz má na pol strany. 

Prešli sme spolu mnohými operáciami. Teraz mu v telíčku pribudla ďalšia hadička Tracheostómia s nutnosťou plúcnej ventilácie. Okrem tejto hadičky má aj Peg  - hadička z buška na papkanie, Epicistostómiu - hadička z bruška na piškanie a Shunt - hadička v hlavičke s ventilom aby mu neopúchal mozog. Od narodenia bojuje a svojou vôľou a výnimočnosťou nás zmenil. 

Dlhé roky som sa zdráhal a zároveň bál dňa, kedy ako otec, hlava rodiny, budem musieť niekoho o niečo prosiť. Od jeho narodenia sme mu podriadili celý svoj život. Pre jeho existenciu, sme predali v minulosti úplne všetko a z noci do rána sa z nás stali bezdomovci. Dali sme chlapca do auta a vycestovali po najlepších nemocniciach v eu ako samoplatci. Zdr.poisťovne ovláda birokracia a čas je to, čo sme nikdy nemali. Preto sme museli rýchlo konať. Všetky peniaze sa minuli v prvý týždeň. Hospital.lieky,vyšetrenia a presun do ďalších nemocníc sa stali znakom dobrej ľudskej vôle výnimočných lekárov. Sami videli že Zolko je výnimočný Anjelik a videli zúfalých rodičov. Jeho záchranu sme zvládli. Po krátkom čase nás doma čakali operácie a hospitalizácie a to na dlhé mesiace. Ani na jediný deň sme ho nenechali samého v nemocnici. Manželka pri lôžku a ja pod dverami. Striedali sme sa pokiaľ sa dalo a potom v aute som zostal cez noc. Takto to trvalo týždne a mesiace a všetky hospitalizácie až doposiaľ. 

Každá vážnejšia hospitalizácia ma stála pracovné miesto. Dnes mám za sebou asi 16ste zamestnanie, plno úerov, podlomené zdravie a psychiku. Nikdy som nepracoval mimo okresu. Sľúbil som to chlapcovi že ho neopustím. Vždy keď mal chlapček dobré obdobie, tak som mal jednu hlavnú pracu a ďalšiu zároveň. Často som ťahal 24 hodinové smeny, len aby som zásobil rodinku a v čase keď príde zlom so Zolkom, aby sme neboli bez peňazí. Možno sa pýtate, prečo to tak opisujem našu cestu životom. Skúsim vysvetliť. Ak človek skutočne ľúbi, tak je ochotný spraviť všetko. Máme v sebe obrovský zdroj sily menom láska. V tomto svete sú často postavené malichernostia a hlúposti do popredia. Z jednoduchých vecí sa robia filozofie len pod zámienkou konfliktu. Úprimnosti a pokore sa už skoro nikto nechce učiť. To všetko je taká obrovská a nenapraviteľná škoda. Strácame tak veľa času a energie a je to všetko nenávratné, zbytočné. 

Už nedokážem odísť do práce od chapca. Už asi ani nemôžem. Neviem či mi rozumiete ale aj samotné vysvetlenie je pre mňa osobným bojom a obrovským strachom. Som v bezradnej situácii, kde nedokážem viac. Som zablokovaný z každej strany. Ak môžte a máte vôľu pomôcť, tak pomôžete Zolkovi. Hlavne na lieky a zdr.potreby ktoré berieme len z jedinej lekárni na tvz sekeru. Mesačne jeho lieky a zdr.pom. nás výjdu na 210-240eur. Okrem toho špeciálna strava ktorú po príprave mixujeme. Potrebujem mu dať pozvárať a prerobiť kočík, ktorý sme prerobili s manželkou z inv.vozíka. Kúpiť mu aspoň vrchný matrac na jeho poloh.posteľ. Prenosný záložny zdroj na prístroje ktoré má, vak alebo tašku na kyslíkovú fľašu...veľmi veľa veci. Na vašu pomoc pre Zolka nesiahnem. Vždy som sa k jeho peniazom správal tak. Chlapček má dnes aj napriek nepriazne jeho zdravia 17násť rokov, váhu podľa našej váhy doma 45kíl-151cm a nikdy nemal a ani nema preležaniny. Všetko, každý cent zdokladujem a zverejním. Úctivo ďakujeme za každú pomoc. S pozdravom Rado s rodinkou

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?