Menu

Kniha, aká tu nebola

Trvanie výzvy: 24. januára 2013 - 24. januára 2014

Cieľ výzvy

Získať prostriedky na tlač. (Ostatné veci sme zvládli svojpomocne v súčinnosti kamarátov a známych, tlačiareň sa však platí na drevo.)

Autor výzvy

Príbeh

Kniha, aká tu nebola

Chcem pomôcť vydať lexikón, ktorý je už napísaný a pripravený do tlače. Na tlačiareň potrebujeme cca 900 eur.
Prináša životopisy 230 nevšedných panovníkov celého sveta, ktorí sa stali svätými. Ich životné osudy sú príbehmi, ako sa dá zladiť vládnutie a morálka. Takáto publikácia na československom trhu nie je. Je vhodná pre širokú verejnosť, no zároveň faktograficky príťažlivá aj pre historikov, hagiografov... Zaujímavá pre veriacich i nábožensky nezaradených.

Ján Zachariáš: Medzi trónom a nebom

Publikácia v lexikónovej časti prináša komplexný výpočet 231 hesiel 233 panovníkov (prípadne senátorov, kancelárov, dóžat atď.), ktorí boli beatifikovaní alebo kanonizovaní (alebo sa ich úcta vážne pripravuje) aj so základnými údajmi o ich živote. Pridaných 5 registrov zoraďuje osoby z rôznych hľadísk: podľa dátumu úmrtia (narodenia pre nebo), podľa úcty v katolíckom, ortodoxno-pravoslávnom svete, upozorňujú na úctu na Slovensku, ponúkajú aktuálne kalendáriá pripomienkových dní a orientujú nás aj podľa geografických okruhov. Tieto skutočnosti robia z publikácie aj veľmi praktickú príručku.
Lexikón je obohatený o pútavý komplexný úvod do problematiky, čím sa kniha stáva atraktívnou pre každého.
Publikácia je určená ako pre laickú tak i pre odbornú verejnosť. Osudy panovníkov môžu zaujať nábožensky založených čitateľov, ako aj nábožensky nezaradených. Svätých i blahoslavených tu nájdu veriaci západného i východného obradu.
V dobe falošnej morálky kniha inšpiruje životopisnými údajmi o ľuďoch, ktorí dokázali zladiť vládnutie s kresťanskými ideálmi.
Kniha bude v tvrdej väzbe.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?