Menu

...Sama so štyrmi deťmi

Trvanie výzvy: 4. februára 2013 - 4. februára 2014

Cieľ výzvy

Potrebujeme pomoc. Dúfam, že s vašou láskavou pomocou toto najhoršie obdobie prekonám, aby moje detičky neboli hladné a mali domov.

Autor výzvy

Príbeh

...Sama so štyrmi deťmi

Volám sa Anka, mám 37 rokov, som na rodičovskej dovolenke a okrem Vás, ľudí s dobrým srdcom, nemám nikoho kto by mi pomohol.

Pred dvoma rokmi ma opustil priateľ aj napriek tomu, že som pod srdcom nosila jeho dcéru. Bola som vtedy strašne zúfalá a deprimovaná. I keď som bola na materskej, mala som dobre finančne ohodnotenú prácu, o ktorú som tehotenstvom prišla a musela som sa pozerať do očí mojich vtedy troch detí, že ich mama bola nezodpovedná a musia sa začať uskromňovať. Celé okolie na mňa tlačilo, aby som to riešila prerušením, ale vtedy som urobila najsprávnejšiu vec v mojom živote. Narodila sa mi štvrtá, úžasná dcéra Lianka. Okrem Lianky mám najstaršieho a jediného chlapa v rodine Michala, má 14 rokov, Vaneska má 13 rokov a predposledná Klárka má 3 roky.
Žijeme veľmi biedne, len z rodičovského príspevku s rodinnými prídavkami spolu vo výške 280 eur a z výživného spolu vo výške 230 eur.
Osud sa s nami moc nemazná. Možno to bolo zapríčinené aj mojimi depkami počas tehotenstva, ale Lianka sa mi narodila bez štítnej žľazy. Pravidelne s ňou musím chodiť do Banskej Bystrice a musí papať hormóny v tabletkách, čo je pre náš biedny rozpočet dosť finančne náročné. Klárka je na tom zdravotne tiež nie najlepšie. Jej diagnostikovali atopický ekzém, má potravinovú alergiu a jej špeciálna strava je pre mňa hotový finančný zabijak.
Bývali sme v trojizbovom nájomnom byte v Beluši, no byt začal byť pre nás príliš drahý a tak sme sa pred pol rokom odsťahovali do podnájmu v Púchove. Najstaršie deti boli z toho veľmi smutné, museli odísť od svojich priateľov, s ktorými vyrastali, ale už sme to prekonali. Nie však finančne. Sťahovaním som si nabrala rýchlych úverov, ktoré teraz nestíham platiť a mám na krku samé exekúcie.

Pred rokom som mala uverejnenú výzvu, ktorej platnosť mi teraz skončila. Presvedčila som sa, že sú v tomto našom štáte ľudia, ktorých osud druhých nie je ľahostajný. Preto Vás všetkých moc prosím, prežívame len vďaka Vašej finančnej podpore. Pomôžte nám, aby sme to nejako prekonali, mali domov a hlavne aby deti neboli hladné. Nadovšetko milujem svoje deti a nedokážem si ani len predstaviť, že by mi ich vzali.
Vopred všetkým ďakujem za pomoc.

Aktualizácie

Prosba o pomoc15. jún 2013

Predovšetkým sa chcem všetkým čo najsrdečnejšie poďakovať za pomoc. Presvedčila som sa, že sú na našom malom Slovensku ľudia, ktorí majú dostatok súcitu a pochopenia v srdci, že dokážu nezištne pomôcť a netvária sa, že ich sa to netýka. Život mi stále akosi dáva polená pod nohy a nedovolí mi tešiť sa z mála čo mám. Majiteľ bytu, v ktorom sme doteraz bývali nám ukončil nájom a som z toho veľmi zúfalá. Zostali sme razom bezdomovci a museli sme sa odsťahovať. Našla som v Púchove, v meste prenájom bytu, no podstatne drahší ako sme mali doteraz. Dosť, že som s odrenými ušami a s dlhmy platila nájom, teraz je len otázka času, kedy sa ten môj domček zrúti ako z karát. Nájom mám teraz až 380 Eur, čo je skoro celý môj príjem. Je mi jasné, že dlho to nezvládnem uplatiť, keď si predstavým ešte vymáhačov, čo sa každý deň domáhajú splátenia dlhov. Pochopenie som našla až na tejto stránke a preto sa na Vás obraciam s úpenlivou prosbou o pomoc. Pomôžte nám, aby sme mali domov. Nenájde sa niekto spomedzi dobrých ľudí, ktorí čítajú osudy druhých, kto by vedel za rozumnú cenu prenajať nám byt alebo domček? S deťmi sme pripravení aj na nové sťahovanie do iného mesta.Prosím Vás pomôžte mi, nechcem prísť o svoje deti, sú mojim všetkým.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?