Menu

Ragby na vozíku

Trvanie výzvy: 12. februára 2013 - 12. februára 2014

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je získať finančnú pomoc pri kúpe špeciálneho športového vozíka.

Autor výzvy

Príbeh

Ragby na vozíku

Volám sa Adam a mám 17 rokov. Hrám rugby na vozíku a k tejto športovej aktivite potrebujem špeciálny vozík. Cena vozíka je 5000 €. Chýba mi ešte 3000 €. Jediný kolektívny šport vhodný pre mňa s mojím postihnutím je ragby, ktorý bez špeciálneho vozíka hrať nemôžem.

Volám sa Adam Porubský, som študentom 3. ročníka gymnázia v Šali. Pred 4 rokmi som mal úraz, po ktorom mi diagnostikovali zlomeninu piateho krčného stavca so zasiahnutím miechy a zostal som pripútaný na invalidný vozík s postihnutím horných aj dolných končatín.
Pred úrazom som sa venoval športu. Hral som basketbal a chodil som na potápanie. Po stabilizovaní môjho zdravotného stavu mi začal šport chýbať. Hľadal som aktivity a ktoré by som mohol vykonávať. Vybral som si jediný kolektívny šport vhodný pre ľudí s postihnutím štyroch končatín a tým je vozičkárske ragby. Je to paralympijský šport.
Nakoľko sa na Slovensku tento šport nehrá, na tréningy chodím do Maďarska a Čiech (na záver pripájam odkaz) . V Čechách hrám v lige za mužstvo Dragons Brno.
Tak ako každý vozičkársky šport aj ragby sa hrá na špeciálnych vozíkoch, ktoré sú upravené presne na miery hráča a zabezpečuje si ho každý sám. Momentálne hrám na vyradenom vozíku, ktorý mi požičal klub. Preto sa na vás obraciam s prosbou o finančný príspevok, prípadne sponzoring .
Cena vozíka je 5.000,- €
Finančný príspevok mi môžete posielať na môj účet 4017453661/7500, alebo ak si na mňa nájdete čas rád prídem za vami.
S pozdravom a poďakovaním
Adam Porubský

Adresa:
Vlčany č. 1660
925 84 Vlčany
Kontakt: 0944 413 324, aporubsky11@gmail.com
Odkaz: www.wildboars.hu a bližšie o športe: www.crsv.cz

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?