Menu

Teplo v zime

Trvanie výzvy: 23. septembra 2020 - 23. septembra 2021

Cieľ výzvy

Blíži sa zima, ktorá je u nás krutá. Potrebujeme kúpiť drevo na kúrenie. Deti rastú a takmer všetky financie minieme na stravu. Nakúpili by sme tiež potraviny.

Príbeh

Teplo v zime

Volám sa Lydka a som mamou štyroch detí: Karin (15), Julky (13), Peťka (11) a Klárky (2,5). Ľúbim ich celou dušou a chcem pre nich to najlepšie. Na ich výchovu som však ostala ostala sama. Zo strachu o život sme ušli od manžela. Nestihli sme vziať vtedy takmer nič. Prosíme o pomoc dobrých ľudí a Fond vzájomnej pomoci.

Bývame v dedinke na najkrajnejšom východe Slovenska. Blíži sa zima a hrozí nám, že nebudeme mať čím kúriť, lebo peniaze na drevo nemáme. Tá minulá bola krutá a situácia sa vyhrotila až tak, že sme takmer nemali čo jesť. Záchranila nás dopestovaná úroda - zemiaky, cvikla... Veľmi nám pomáhajú obedy v škole zadarmo, ale počas prvej vlny korona krízy ostali všetky deti doma a výdavky na stravu veľmi stúpli. Minuli sa všetky rezervy. Moje deti sú veľmi skromné, nežiadajú zbytočnosti, lepší mobil,či značkové oblečenie. Vedia, že na to, čo má väčšina ich rovesníkov, nemáme peniaze. Veľmi mi pomáhajú. Najstaršia dcéra chce byť lekárkou. Možno aj pre to, lebo mladší súrodenci majú vážne chronické zdravotné problémy. Teraz začala študovať na strednej škole. Náklady nám tým znova stúpli. Kvôli pandémii prišiel bývalý partner o prácu v zahraničí a už niekoľko mesiacov nezaplatil výživné. Sama som sa chcela zamestnať, ale pre korona krízu sa všade prepúšťa, nie je šanca po rodičovskej dovolenke si nájsť prácu. Prosíme darcov a Fond vzájomnej pomoci o podporu. Kúpili by sme drevo nakúrenie a potraviny. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?