Menu

Pooperačná rehabilitačná starostlivosť pre chlapčeka s Down syndromom žijúceho v náhradnej rodine

Trvanie výzvy: 14. októbra 2020 - 14. októbra 2021

Cieľ výzvy

Intenzívna pooperačná rehabilitačná starostlivosť v Adeli Medical Center alebo Axis Medical Center

Príbeh

Pooperačná rehabilitačná starostlivosť pre chlapčeka s Down syndromom žijúceho v náhradnej rodine

Maximko je 6 ročný chlapček s Downovým syndrómom, ktorý takmer od narodenia žije v náhradnej rodine. Absolvoval dve náročné ortopedické operácie bedrových kĺbov, stehenných kostí a panvy. Aktuálne ho 31.3.2021 čaká ďalšia plánovaná operácia, na ktorej mu vyberú z panvy a zo stehenných kostí na oboch stranách kovové podporné časti.
Takmer 6 rokov bojujeme za to, aby sa vedel postavit udržať rovnováhu a urobiť samostatné kroky, absolvovali sme množstvo vyšetrení, kontrol, rehabilitačných pobytov, kúpele a rôzne podporné terapie. Pomoc sme našli až vo Viedni na špecializovanej ortopedickej klinike. Sme za to neskutočne vďační, že sa nám takáto príležitosť naskytla a dobrí ľudia okolo nás nám ju pomohli finančne zrealizovať. Touto cestou by sme sa chceli znova poďakovať darcom a s malou dušičkou opäť požiadať o pomoc.
Vďaka operačnej liečbe má veľkú šancu že raz bude samostatne chodiť, ale je potrebné s ním ďalej pracovať, aby to celé malo zmysel.
Veľmi pekne prosíme o finančný príspevok na pooperačnú rehabilitačnú liečbu. Maxík musí intenzívne cvičiť, žial poistovne takéto rehabilitácie nepreplácajú a ročne to vychádza tisícky eur.
Veľmi pekne ďakujeme každému, kto sa Maximka rozhodne podporiť finančným príspevkom, alebo aj darovaním 2 % z daní. ( informácie o možnosti darovania 2 % môžete nájsť na
www.svetpodlamaxima.sk )

Maximko sa narodil s Downovým syndrómom, jeho biologická rodina sa ho pre jeho hendikep vzdala a vyrastá u nás v náhradnej rodine. Máme ho súdne zvereného v náhradnej osobnej starostlivosti. Od narodenia sa mu snažíme zabezpečiť potrebnú zdravotnú starostlivosť, pravidelne viac krát do týždňa rehabilitujeme a chodíme na rôzne podporné terapie. Viac krát ročne chodíme na rehabilitačné pobyty. V súčasnosti má takmer 6 rokov a napriek našej veľkej snahe nebol schopný sa samostatne postaviť bez opory, udržať rovnováhu a urobiť samostatné kroky. Aktuálne má Maxík za sebou dve veľmi náročné a dlhé operácie. Musí intenzívne rehabilitovať, aby získal stratenú kondíciu a aby sme sa mohli zamerať na učenie chôdze. Nanovo sa učil  štvornožkovať, meniť polohy zo sedu na kolienka, nakročiť s oporou a vytiahnuť sa hore do stoja a potom znova ísť do sedu. To čo je pre zdravé deti automatické, my sme museli vybojovať a rovno dva krát. Ale vieme ,že to má zmysel a že on to raz dá. Preto sme sa rozhodli znova skúsiť šťastie a znova vás požiadať o finančnú pomoc. Nesmelá chôdza s oporou kočíka alebo našich rúk je ako tak zvládnutá, teraz musíme intenzívne pracovať na tom,aby sa spevnil a zlepšovala sa technika chôdze a rovnováha, ktorú zatiaľ vôbec nemá zvládnutú. Vopred veľmi pekne ďakujeme, ak sa rozhodnete Maxíka  podporiť, aby mohol pokračovať v liečbe.  Robíme všetko preto, aby sme Maximkovi skvalitnili jeho život, aby sa mohol zapájať do detských hier v škôlke a neskôr žiť plnohodnotnejší život v rámci jeho možností. Mal ťažký štart do života, osud sa s ním nemaznal, okrem genetickej anomálie dostal do vienka aj ortopedickú vadu, ktorá bola bohužiaľ zistená dosť neskoro a tým bol spomalený celý jeho vývin. Pomoc sme našli až v zahraničí. Okrem toho si musel zvykať na náhradnú rodinu a nové prostredie. 

Veľmi pekne ďakujeme milí darcovia

Maximko s rodičmi :)

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?