Menu

10 inhalátorov pre deti s cystickou fibrózou na ...

Trvanie výzvy: 11. marca 2013 - 11. marca 2014

Cieľ výzvy

10 ks inhalátorov pre deti s cystickou fibrózou na Ukrajine

Autor výzvy

Dátum vzniku: 7.12.2006

IČO: 45007853

Ulica: Park Angelinum 2

Mesto: Košice

PSČ: 04001

Štát: Slovensko

Príbeh

10 inhalátorov pre deti s cystickou fibrózou na Ukrajine

Slovenská Asociácia Cystickej Fibrózy (CF Asociácia) sa na vás týmto obracia v mene detí s cystickou fibrózou na Ukrajine
s prosbou o poskytnutie pomoci. Pomoc, ktorú nám poskytnete, bude použitá v prospech zvýšenia kvality života jedincov s Cystickou Fibrózou (CF), zakúpením dýchacích rehabilitačných pomôcok - 10 ks inhalátorov

Cystická fibróza je závažné dedičné ochorenie, ktoré skracuje dĺžku života a výrazne ovplyvňuje jeho kvalitu a každodenný život celej rodiny. Ochorenie postihuje predovšetkým pľúca a tráviaci systém. Žiaľ v súčasnosti neexistuje žiaden účinný liek, ktorý by vyliečil tieto deti. Všetci dobre vieme, že bez pľúc a bez dýchania sa nedá žiť. Len dodržiavaním veľmi náročnej a špeciálnej každodennej starostlivosti a liečby sme schopní predĺžiť život deťom do dospelosti. Ale to vieme my, lekári, rodičia a deti.

Vieme a uvedomujeme si, že dnešný život a situácia nie je ľahká i pre väčšinu ľudí bez zdravotných obmedzení v súčasnej spoločnosti. Napriek tomu z podstaty veci, ktoré cystická fibróza a problémy s ňou prinášané má, sa snažíme pomôcť nielen našim pacientom ale aj pacientom v krajinách, kde to z hľadiska lekárskej starostlivosti nie je ako u nás, v tomto prípade konkrétne na Ukrajine .

CF Asociácia začala od 28. mája 2012 implementáciu dvojročného EÚ projektu cezhraničnej spolupráce s Ukrajinou:

„Odovzdávanie skúseností na zabezpečenie lepšej starostlivosti
pacientov s cystickou fibrózou v Zakarpatskom regióne“

Spolupracujeme s Mestskou Detskou klinickou Nemocnicou v Užhorode a priamo na mieste vidíme, kde sú nedostatky a čo je potrebné zlepšiť . Našim cieľom je priamo pomáhať pacientom a rodičom. Chceme zakúpiť 10 ks inhalátorov, ktoré pacienti s cystickou fibrózou potrebujú používať každodenne po celý život na zlepšenie dýchania. Inhalátory odovzdáme priamo v Užhorode malým pacientom / niektoré deti vidíte na fotkách / počas 2.kurze dychovej rehabilitácie, ktorý budeme spoluorganizovať v marci roku 2014.

Cystická fibróza podobne ako rakovina nie je liečiteľná a tým pádom nesie so sebou aj tragické polohy, ktoré musíme s pacientami prekonávať. To nás rodičov, pacientov a lekárov núti bez akéhokoľvek vnucovania a vysvetľovania problému, ktorý nás presahuje, aj ekonomicky žiadať o vašu podporu a boli by sme radi, ak by ste to tak aj chápali - a ak máte aj možnosti, prípadne pomohli.

Vopred Vám z úprimného srdca plného vďaky v mene "slaných detí" ďakujem.


MUDr. Katarína Štěpánková
predsedkyňa CF Asociácie

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?