Menu

Zbierka pre našu Milotku a jej pokroky

Trvanie výzvy: 21. októbra 2020 - 21. októbra 2021

Cieľ výzvy

Bobath cvičenia, špecialny pedagog,logopedia, terapie(canis, muziko...) liečebne dlhodobe pobyty

Príbeh

Zbierka pre našu Milotku a jej pokroky

Peniažky, ktoré budú vyzbierané použijeme na rehabilitačné pobyty, ktoré by mohli počet nasledujúcich operácíi našej Milotky zmierniť.


Milotka je dievčatko, ktoré sa narodilo s viacerými diagnózami (kraniosynostóza, crouzonov syndróm, anomália ciev mozgu, deformácia palcov na nohách a poruchami emocionálneho kvocientu, epilepsia) Má za sebou už dve náročné operácie hlavičky, z ktorých prvú podstúpila ako dva a pol mesačná a druhú keď mala jeden a pol roka. Bolo potrebné jej celú lebku vytvarovať, plastickým chirurgom vyrovnať tvárovú časť. A aj napriek vloženým implantátom nastali komplikácie a dodnes má v lebke nezrastené diery, čím je denne vystavená ohrozeniu. Kvôli ďalším možným komplikáciám sa čaká na vhodný čas pre ďalšie operácie, nakoľko lebka rastie až do dospelosti. Dieťa vychováva matka sama žijú v podnájme z rodičovského príspevku. 

Milotkin stav si vyžaduje neustále lekárske kontroly, vyšetrenia v LV, BA, NR, NZ. Pravidelne sa jej podľa rastu hlavičky zhotovuje nová helmička a špeciálna ortopedická obuv na mieru. Jej zdravotný stav je udržiavaný len pomocou špeciálnych cvičení, terapií a liečení, čo je však všetko súkromné a finančne náročné. Aby napredovala musí sústavne návštevovať logopédov, špeciálnych pedagógov a terapeutov, pre rozvoj mozgu. 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?