Menu

Liečba kmeňovými bunkami pre Martinku

Trvanie výzvy: 22. októbra 2020 - 22. októbra 2021

Cieľ výzvy

Zabezpečiť financie na liečbu kmeňovými bunkami v Mexiku pre Martinku.

Autor výzvy

Príbeh

Liečba kmeňovými bunkami pre Martinku

Milí priatelia,


touto cestou by som vás veľmi rada poprosila o finančnú pomoc na liečbu kmeňovými bunkami v Mexiku. Túto liečbu som vďaka vašej pomoci absolvovala prvý krát pred 2 rokmi a rada by som ju absolvovala znova. Po prvej aplikácii došlo u mňa k mnohým pokrokom,či už v pohybovej, motorickej alebo termoregulačnej oblasti. Ďalšie kmeňové bunky by boli veľkým prínosom a zas by ma to posunulo o krôčik vpred k vytúženému cieľu – samostatnej chôdzi.

Volám sa Martinka a narodila som sa v auguste 2017. Už počas tehotenstva som spoločne s maminkou podstúpila v Belgicku vnútromaternicovú operáciu kvôli diagnóze rázštepu chrbtice.  Vďaka operácii sa mi zastavil hydrocefalus (opuch mozgu) a moja hlavička sa do konca tehotenstva dostala do normálu. Mám aj vážne ortopedické problémy: pes equinovarus congenitus (tzv. konské nohy), vykĺbené kolienko a vykĺbené bedrá. Na svet som  prišla predčasne, cisárskym rezom a strávila som 7 týždňov v inkubátore a na neonatológii. Som teda od narodenia bojovníčka! Z nemocnice som bola prepustená s diagnózou úplného ochrnutia nožičiek od rázštepu nadol.

 

Ale nádej umiera posledná! Po prepustení z nemocnice som začala navštevovať Viedenskú ortopedickú kliniku, kde mi pomocou sadrovania odborníci 3 mesiace vyrovnávali nožičky do správnej polohy. Na konci tohto procesu som musela podstúpiť operáciu, počas ktorej mi preťali Achillove šľachy.

 

Od Vianoc 2017 som síce bez sadier, no nemám to ľahké, lebo musím nosiť 20 hodín denne špeciálne ortézy,ktoré zabraňujú opätovnému stočeniu nožičiek. Veľmi dôležité sú aj každodenné rehabilitácie s mamou a masáže.

 

V roku 2019 som absolvovala sériu operácií bedrových kĺbov, panvy a stehenných kostí vo Viedni. V sadrovej spike som bola dlhých 10 týždňov a odvtedy nosím opäť ortézy. V marci tohto roka som podstúpila operáciu, pri ktorej mi boli vybraté skrutky zo stehenných kostí. Bedierka sú teda v správnej pozícii, čo ma veľmi teší.

 

Bohužiaľ následkom úrazu, ktorý mi spôsobil bratranec, nemôžem dlhodobo nosiť ortézu na pravej nôžke, a teda je už úplne stočená do vnútornej strany, preto ma čaká ďalšia operácia v zahraničí. Momentálne som teda odkázaná iba na kočík a nemôžem sa postaviť. Mám toho pred sebou ešte veľmi veľa. Zatiaľ viem hýbať nožičkami po kolienka, od členkov nižšie cit nemám.

 

Liečba kmeňovými bunkami nie je na Slovensku dostupná, avšak mení ľuďom životy a doslova chorých stavia na nohy! Preto by som rada opäť podstúpila túto liečbu. Na klinike v Mexiku už o mne vedia a radi ma budú liečiť. Problémom sú však financie – táto liečba stojí 18 200 USD, čo je veľa peňazí. Ale verím, že vďaka vám, dobrým ľuďom, sa tieto peniažky vyzbierajú a ja budem o krôčik bližšie k môjmu snu, ktorým je samostatné chodenie.

 

Ďakujem vám!

 

Martinka


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?