Menu

Krôčky pre Tea Damiána

Trvanie výzvy: 20. novembra 2020 - 20. novembra 2021

Cieľ výzvy

Operácie v ortopedické klinike vo Viedni

Autor výzvy

Príbeh

Krôčky pre Tea Damiána

Zdravie nie je všetko, ale bez zdravia je všetko ničím                           (Arthur Schopenhauer)

Koncom júna roku 2016 sa nám narodil chlapček Teo Damián s vývojovou chybou pravej nôžky. Nožička bola v členku vybočená a o niekoľko cm kratšia, jedna z kostí predkolenia mu chýba, a tiež mu chýba jeden prštek. Ide o zriedkavú diagnozu Hemimelia fibularis

Na Slovensku sa nám nepodarilo nájsť odborníkov, ktorí by nám vedeli pomôcť, preto sme začali hľadať pomoc v zahraničí. Cez internet sme našli veľmi dobré referencie na dr.Radlera vo Viedni, kde sme si dohodli termín konzultácie. Keď si doktor prezrel nožičku, nepotreboval viac, hneď vedel aký je problém a hlavne povedal celý postup liečby v konkrétnych časových horizontoch.Dozvedeli sme sa, že sa jedná o veľmi zriedkavú vadu, takže naši lekári sa s tým asi nikdy nestretli.

Vo februári 2018 Teo absolvoval 2. náročné operácie v Speisingu,vo Viedni. Chirurg mu vyrovnal chodidlo a nasadil Tailorov aparát, vďaka ktorému sme niekoľko mesiacov nôžku predľžovali. Teova nôžka bola dlhšia o 4,1 cm. Teo celý proces zvládal veľmi hrdinsky a konečne nám začal chodiť. Boli sme neskutočne šťastní.

Po niekoľkých kontrolách nám lekár opäť oznámil nepríjemnú správu. Teove kolienko strácalo stabilitu, ktorá je nevyhnutná pre ďalšie predlžovanie nôžky. Bol potrebný ďalší operačný zákrok. Bez neho by pri ďalšom predlžovaní mohlo dôjsť k nezvratnému poškodeniu kolenného kĺbu. 

Takže tento rok v júli Teo opäť absolvoval rekonštrukciu a stabilizáciu kolienka. Na spevnenie kĺbu boli použité Teove stehenné svaly. Po operácii mu naložili sádru a nesmel 5 týždňov chodiť. Po odstránení sadry nasledovala ortéza na niekoľko týždňov. S ňou sa Teo učil opäť stáť a chodiť. Tešili sme sa z každého malého pokroku. Momentálne už Teo chodí bez pomoci. Zatiaľ nezvládne dlhé prechádzky, pretože máva bolesti a nevládze, ale veríme, že aj to časom príde.

Doposiaľ nás Teova liečba a náklady s ňou spojené stáli skoro 40 000€. Keďže Teovi nôžka a chodidlo nerastie, je potrebné ešte niekoľko operácií. Každá z nich stojí 15 - 20 000€. A to sa naozaj nedá zvládnuť bez pomoci. 

Snažíme sa akýmkoľvek spôsobom získať aspoň časť peňazí, aby sme pokryli náklady na liečbu vo Viedni a následnú rehabilitáciu. Preto by sme chceli osloviť každého, kto môže aj málom prispieť a pomôcť Teovi k plnohodnotnému životu, s čo najmenšími bolesťami a obmedzeniami.

Už teraz VÁM z celého srdca ĎAKUJEME

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?