Menu

Lucaskov boj s chorobou

Trvanie výzvy: 2. decembra 2020 - 2. decembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Vyzbieranie peňazí na liečbu pre Lucaska

Príbeh

Lucaskov boj s chorobou

Osamelá mama Mirka s dvoma deťmi v dôsledku koronakrízy prišla o výživné od otca, ktorý ho nemá z čoho platiť. Zo sociálnych dávok nedokáže pokryť mesačné náklady na domácnosť a náklady spojené s liečbou syna

Dobrý deň, volám saMiroslava Rajníková.  Som osamelá matkadvoch detí, 20-ročná dcéra študuje na strednej škole, je v poslednomročníku a mám ťažko chorého 10-ročného syna Lucaska.  Syn si vyžaduje starostlivosť  24-hodín denne, z uvedeného dôvodu somprišla o možnosť sa zamestnať.  V dôsledku koronakrízy sme prišli o výživné,ktoré nám platil otec detí, no od pandémie neprispieva už vôbec.  

Príbehmôjho syna Lucaska je nasledovný:

Lucasko sa narodil 3.4.2010 v Ilavskej nemocnici. Až na malé problémy s obličkou bolúplne zdravý chlapček až do 4. mesiaca. V ten osudný deň Lucasko začal poprebudení veľmi chrčať, modrieť a bol vo veľkom kŕči. Mozog sa nedokysličoval,čo zanechalo následky na Lucaskovom zdraví. Nasledovala návšteva detskéhoneurológa, vyšetrenie EEG, kde boli zaznamenane výboje v mozočku.

V 6.mesiaci Lucaskovi po následnej MRI diagnostikovali TUBEROZNU SKLEROZU, čo je nevyliečiteľná choroba s nádormi.Lucasko ich mal v celej hlavičke, na hlavnej aorte srdiečka, na ľavom očku a aj na pravom priamo na sietnici.

Odvtedy počas 10 rokov Lucasko podstúpil viacero operácii, vrátane operácií hlavičky. V roku 2019 pri vyšetrení MRI zistili, že zostatkový tumor z roka 2018 po operácii začal rásť. Po chemoterapii satumory vytratili, rozbili a kúsky zvápenateli. Ostali však po nich prázdnečierne miesta v mozgu. Lucasko začal mať trasy rúk, potom už aj celéhotela, neudržal hlávku,  padala mu stáledozadu, nedokázal sám sedieť a ani chodiť. Ostal na vozíčku.

Dňa17.9.2020 sa Lucasko podrobil ďalšejzdĺhavej operácii hlavičky (Kramáre).

Z dôvodu, že otec Lucaska nám finančne žiadnym spôsobom nepomáha, ja nemám možnosť sa zamestnať a situácia COVID—19 nám situáciu iba zhoršuje, chcela by som  požiadať o finančný príspevokz Fondu vzájomnej pomoci pre moju rodinu.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?