Menu

Prosím, pomôžte inv. dôchodkyni s malými vnúčatami vyriešiť pretekajúcu žumpu do pivnice

Trvanie výzvy: 1. apríla 2013 - 1. apríla 2014

Cieľ výzvy

Nutne potrebujeme vyriešiť žumpu, ktorá nám preteká do pivnice a kotolne

Príbeh

Prosím, pomôžte inv. dôchodkyni s malými vnúčatami vyriešiť pretekajúcu žumpu do pivnice

Prosím dobrých ľudí o finančnú pomoc na zakúpenie septiku, obsah žumpy preteká do pivnice a kotolne. V obci nieje kanalizácia. Ak by zostali peniažky, použila by som ich na kúpu novej postele.

Dobrý deň, som invalidná dôchodkyňa.V r. 1988 mi bola zistená rakovina hrubého čreva, som po totálnej kolektómii pre rakovinu a familiárnu polypózu h. čreva, v r. 2008 rakovina napadla aj dvanástnik, som po gastroduodenopankreapektómii /odstránený dvanástnik, spodná časť žalúdka, tretina pankreasu, časť tenkého čreva a žlčník aj so žlčovodmi/. Okrem toho som mala vyoperovanú aj maternicu aj hrčky z prsníka, ktoré ale neboli zhubné.V bruchu mám veľa zrastov - len na dutinu brušnú som bola operovaná 5 krát - čo mi spôsobuje častú nepriechodnosť čriev. Menšie operácie,ako ganglióm, kŕčove žily, či konečník už ani nerátam. Okrem týchto diagnóz mi robí veľké problémy aj osteoporóza.Mám silnú psoriázu,čoho následkom sú napadnuté
Mám v náhradnej starostlivosti dnes 10 a 8 ročné vnúčatá, o ktoré sa starám od 1 a 3 rokov. Narodili sa v Taliansku, ich otec je Tunisan. Po nevydarenom vzťahu sa moja dcéra s deťmi vrátila domov.Bývame v starom zdedenom rodičovskom dome, ktorý si vyžaduje ďalšie a ďalšie opravy. V čase ich príchodu domov som z úspor dala vymeniť okná, cez ktoré nám zatekalo a pretože vnuk je alergik a astmatik, museli sme vyhodiť koberce, ktoré zakrývali prehnitú a opravovanú dlážku. V celom dome sme robili nové podlahy. Vtedy som minula všetky svoje úspory. Naša dohoda s dcérou bola, že bude chodiť do roboty a ja sa budem o deti starať. No fungovalo to len chvíľu, po čase jej boli deti na príťaž, prestala prispievať na domácnosť a deti, nasledovali medzi nami zvady, až v r.2008 sa jednoducho "stratila". Deti mi boli súdom zverené do náhradnej starostlivosti. Pretože otec je cudzinec a matka bola nezvestná, súd trval veľmi dlho a na deti som nedostávala asi 1,5 roka na ne žiadne výživné ani prídavky, veľmi som sa vtedy zadĺžila v nebankovkách, pretože vzhľadom na môj príjem mi žiadna banka pôžičku nedala. Po čase sa dcéra - matka mojich vnúčat - začala ohlasovať, žije vo Švajčiarsku, na deti peniaze posiela sporadicky. Tým sa nám finančne trochu polepšilo. Ale len trochu.
Po splatení starých dlhov som si musela požičať znovu. Žijeme v dedine s mizerným autobusovým spojením, kde auto nieje prepych, ale nevyhnutnosť.Chodím často na pravidelné kontroly / neurológia, reumatológia,gastroenterológia, onkológia,ortopédia, infektológia, endokrinológia, chirurgia/. Preto som si po splatení dlhov zobrala, vlastne nie ja, ale syn, pôžičku na auto a ja ju splácam. Ďalšiu pôžičku na opravu domu /strecha, fasáda/ pre mňa zobrala moja sestra, ktorú tiež splácam. Skoro celý môj dôchodok ide na splátky pôžičiek, žijeme z peňazí, čo dostávam na deti a príspevku od syna, s ktorým žijeme v spoločnej domácnosti. Ten je tiež ZŤP / po totálnej kolektómii h.čreva/ a veľa nezarobí. Výplaty nedostáva pravidelne, napr. tento rok ešte nedostal ani euro. Nielenže mi nemôže prispieť na domácnosť, ale nemá ani na odvody a tak sa stále zadlžujeme. Ale s deťmi mi pomáha. Po oprave zatekajúcej strechy a fasády, ktorá opadávala, som si vydýchla, že bude chvíľu pokoj s domom. No aby toho nebolo málo, začala nám do pivnice a kotolne pretekať žumpa.Na kúpu septiku peniažky nemáme a tak situáciu riešime tak, že najskôr sme na podlahu dávali piliny, keď boli premočené, vyniesli sme ich. No už to nestačilo, tak syn vyvŕtal do podlahy diery, aby voda stekala. No už dve sú upchaté a neviem, čo bude ďalej.
Okrem toho by som potrebovala novú posteľ s polohovateľným roštom, pretože mám aj "baretov pažerák" a reflux, potrebujem mať pod hlavou vyvýšené, no vankúš vzhľadom na moju chrbticu mi nevyhovuje. Spávam v 35 ročnej posteli s tak isto starým matracom. Syn mi pod nohy postele pod hlavou spravil podstavec asi 20 cm vysoký, lenže posteľ sa začína rozpadať.
Bola by som vďačná za hocijakú finančnú pomoc. V prvom rade by som peniaze použila na kúpu a osadenie septiku.
Prípadným darcom vopred ďakujem .

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?