Menu

Pre zistenie a pomoc Nikolke - Biochémia vo Viedni

Trvanie výzvy: 8. apríla 2013 - 8. júna 2013

Cieľ výzvy

Nikolka je moja dcéra a ja sa nevzdám kým ju nepostavím znova na nôžky. Biochémia nám môže napomôcť v nájdení riešenia.

Autor výzvy

Príbeh

Pre zistenie a pomoc Nikolke - Biochémia vo Viedni

Biochémia.. potrebná pre zistenie problému a následné riešenie. Som Nikolka a mám za pár mesiacov sedem rôčkov. Od svojich štyroch rokov som ostala pripútaná na lôžko bez nájdenia problému a uplne inkontinentná. Nehovorím, nechodím a moja maminka sa o mňa stará. Mám aj epilepsiu a plno iných ťažko vyslovujúcich diagnóz. Tieto peniažky pomôžu uľahčiť zaplatenie a vyšetrenie krvy, ktoré je dosť nákladné a ja ako maminka Nikolky si to nevládzem zaplatiť. Biochémia stojí cca 300 eur a vyšetrenie u lekára je 50 eur na hodinku. Cesta je tiež nákladná. Spolu suma 600 eur.

Nika bola naša princezná, tešila sa so života, skákala, behala, ústočká sa jej nikdy nezatvorili, všade bola, všetko chcela vidieť a hlavne zvieratká. Veľmi ich ľúbi a tie jej vedia urobiť najväčšiu radosť. Lenže dnes je Nikolka ťažko zdravotne postihnutá.... začalo sa to tým, že 3 mesiace pred oslavou jej troch rôčkov proste odpadla.
Diagnóza??? Rôzne závery ako dehydratácia, kolaps a tak. Toto však nebolo len raz, pokračovalo to sústavne nejakých 4-5 krát do týždňa. Potom nasledovala séria mnohých vyšetrení, rôzne odbery, CT, MR a podobne. Asi po piatich mesiacoch sledovania zistili, že to je epilepsia – výboje na ľavej strane mozgu. Začala sa liečba čo nebolo také jednoduché, nevedeli jej nájsť tú správnu kombináciu liekov na pozastavenie záchvatov. Nakoniec je to trojkombinácia antiepileptík.
Bolo to nejako v jesennom čase keď Niku niečo uštiplo alebo to bol kliešť, ktorý sa nenašiel a ten spôsobil boreliózu na ,ktorú bola preliečená a bojovali s ňou asi jeden rok. Nakoniec sme ju prekonali ale ešte nie je koniec.
Vlastne po prekonaní sa začala zvláštne meniť... začala sa potkýnať, chodiť ohnutá, hlavička jej padala nevedela si ju udržať a potom chodila už len za pomoci rúk. Stal sa Nikolke jeden nečakaný úraz, ktorý bol následkom tej zlej chôdzi. Spadla na gumenú dlážku a rozbila si hornú peričku na 1,5 centimetra z vnútornej strany. V našom okolí nebola žiaľ pre ňu pomoc tak sme museli rýchlo cestovať do Martina na zákrok. Porušila si pri tom aj predné zúbky, ktoré časom odumrú a už ich aj nemá. Pravdepodobne liekmi sa jej začali viacej kaziť zúbky a preto ju objednali na zákrok pod celkovou narkózou kvôli epilepsii. Po pri uspatí zistili, že jej nemôžu trhať , lebo výsledky krvi ukázali veľmi zlú zrážanlivosť krvi. Vlastne by mohla vykrvácať a zomrieť.
O pár mesiacov bude mať 7rôčkov a jej zdravotný stav je dosť zlý. Nechodí , nerozpráva , poriadne sa nehýbe , nevie sa napapať, ani napiť sama z fľašky. Nosí plienočky... tým, že prestala fungovať ako normálne dieťa sa jej poskracovali šľachy a ochablo telíčko. O Niku sa treba starať 24 hodín denne, stále ju treba otáčať, polohovať, aby nevznikli preležaniny.
Otec Nikolky s nami už 4 roky nežije a prestal mať o ňu záujem, ani o súdom určené stretávky nemá záujem (výhovorky dookola). Dopracovať sa k výživnému bol tiež menší boj ale úspešne zvládnutý.
Teraz sa pokúšame o vyšetrenie krvi, ktoré vie ukázať skryté veci. Našli sa ľudia, ktorý by to boli ochotný vyšetriť no náklady sú pre mňa veľmi vysoké. Je to najakých 600 eur.
Chcem ešte povedať, že by som pre ňu spravila čokoľvek na nápravu Nikolkinho zdravia a chcem sa dožiť toho, že bude na mňa kričať „mamíííííííí“... a poteším sa jej krásnym krôčkom. Veľmi si to želám úprimne !!!!
Momentálne my majú prísť výsledky z Prahy kde sa odoberali vzorky na zistenie diagnózy.

Viem, že je tu veľa dobrých a úprimných ľudí s veľkým srdcom a cítením a tým Ďakujem. Ak by niekto potreboval tak tu sú moje kontaktné údaje :Petra Bahledová
Revolučná 209/25
98701 Poltár

tel. číslo: 0907283259

Ďalšie informácie

Facebook
pomoc mojej najmilšej dcérke

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?