Menu

Posledný krok k samostatnosti

Trvanie výzvy: 21. decembra 2020 - 21. decembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Združiť fininčné prostriedky na nevyhnutne rehabilitácie a špecialnu lieču.

Príbeh

Posledný krok k samostatnosti

Alexíkova diagnóza znie: Infantilná cerebrálna paréza, spastickátriparéza DK biliant, s prevahou vpravo + PHK, axiálna hypotónia, konkom, strabizmus, kinesiologický zač. 6 lokom štádia podľa prof. Vojtu, Stp. včasnom a sfyktickom syndróme I – II. st. Čoskoro mu bola diagnostikovaná aj epilepsia.Alex ešte nie je na vlastných nohách, ale pomocou barličiek si zahral svoj prvý futbal a prejde o 200 m dlhšiu trasu ako minulý rok. Konečne začíname vidieť zmysel nášho nadľudského úsilia.


Alex sa narodil ako zdravé dieťa, ale vo veku 7 mesiacov mu diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Nevedeli sme čo nás čaká, či bude syn schopný zaradiť sa medzi ostatné deti. Navštívili sme množstvo rehabilitačných centier so skvelými odborníkmi ako Rehabilitačné centrum RENONA (12 krát), Špecializovanú rehabilitačnú nemocnicu TETIS v Dunajskej Lužnej (5 krát), 2 krát ADELI centrum v Piešťanoch, 2 krát operáciu Ulzibát v Súkromnom zdravotníckom zariadení v Kladne v ČR, kde cena operácie bola 2500 eur. 19 krát SVETIELKO v Trenčíne /cena 700 eur na dva týždne/, ktoré je potrebné opakovať pravidelne .eremina  v Šúrovciach, ktorého cena pobytu je 2350 eur na dva týždne. Cvičíme i v Žiline, kde chodíme plávať, na canisterapiu, kde jedna hodina stoji 25 eur. Alex veľmi rád i tancuje na vozíčku. Chodí i do Art Štúdia, kde ma výtvarný krúžok i tanečný krúžok. Tancovanie ho veľmi baví. Má za sebou už pár vystúpení. Je to veľmi náročné, stále zháňať financie, keďže poisťovňa tieto procedúry neprepláca.Stále dakoho oslovujem, keďže s platu sa to nedá utiahnuť. Oslovila som už asi všetky nadácie, ktoré pomôžu raz a dosť. I podnikateľov a dobrých ľudí za veľa vďačíme neznámym ľuďom i vďaka nim je Alexík tam kde je. ĎAKUJEME.Alex ešte nie je na vlastných nohách, ale pomocou barličiek si zahral svoj prvý futbal a prejde o 200 m dlhšiu trasu ako minulý rok. Konečne sme začíname vidieť zmysel nášho nadľudského úsilia. Okrem pokroku v oblasti pohybu sa mu zlepšila reč, rozpráva bez prehĺtania, čistejšie a zlepšil sa mu prospech. Baví ho najmä vlastiveda a prírodoveda.Alexík musí cvičiť celý život. Toto si nik neuvedomuje. Najväčší posun náš syn už tretí rok zaznamenáva vďaka Orgáno molekulárnej liečbe. Cena 2 mesačnej liečby je 2700 eur. A popri tom ešte chodíme plávať, cvičiť i na súkromné masáže do Žiliny, kde jedna hodina stoji od 10 do 25 eur.Pre tento dôvod som sa rozhodla poprosiť vás milý hrdinovia YC o pomoc pri financovaní nevyhnutných rehabilitácii. Dnes Alex navštevuje 6. ročník ŠZŠ s veľmi dobrým prospechom, dokáže sám pomaly prejsť s 4-bodovými paličkami, rád číta rozprávky, je chápavý, milý, veselý chlapec s dobrou pamäťou, ktorý stále cvičí a rehabilituje, len aby sa jedného dna postavil na vlastné nohy! Aj keď Alexove pokroky sú už viditeľné, stále je toho veľa, čo je potrebné zabezpečiť. Preto sme odkázaní na pomoc iných, najmä preto, že naše financie nestačia na zabezpečenie chodu jeho bežného života.

Dôvod je jednoduchý: Aby sme mohli  žiť obyčajný život, ktorý nás však stojí oveľa viac prostriedkov ako so zdravým dieťaťom. Neboli by sme schopní prežiť bez úverov a pomoci dobrých ľudí. Rovnako aj náš syn by bol dodnes len „ležiak“.

Rudolf a Janka Zajacovci s Alexom


Ďalšie informácie

Facebook
Janka Minárikova Zajacová

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?