Menu

Liečba imunoterapiou pre Mirku Haškovú

Trvanie výzvy: 21. decembra 2020 - 21. decembra 2021

Cieľ výzvy

Peniaze zo zbierky budú určené na úhradu nákladov na dlhodobú liečbu Mirky Haškovej pod odborným dohľadom lekárov v Národnom onkologickom ústave a prípadnej ďalšej potrebnej diagnostiky (druhý názor lekára, zahraničné zdroje a pod.) počas celého trvania liečby.

Príbeh

Liečba imunoterapiou pre Mirku Haškovú

Mirka je manželka, mama, laktačná poradkyňa a fyzioterapeutka. V posledných mesiacoch náhle ochorela na metastatický kolorektálny karcinóm. Nečakaná diagnóza zaskočila nielen Mirku a jej rodinu.

Mirka je aktívna mladá žena, dcéra, sestra, manželka, mama dvoch šikovných detí a laktačná poradkyňa, ktorá pomáha mamám a ich bábätkám. Od detstva tancovala a spievala vo folklórnych súboroch. Nedávno ukončila štúdium druhej vysokej školy a odvtedy sa venuje fyzioterapii.

V auguste 2020 sa Mirka dozvedela nečakanú diagnózu - metastatický kolorektálny karcinóm (CRC) s defektom MMR (dMMR) a teda vysokou mierou MSI (MSI-H). Aktuálne je jej choroba po operácii v ďalšom progrese, objavili sa početné metastázy. 

Liečba chemoterapiou pre Mirku podľa lekárov nie je vhodná. Navrhujú jej imunoterapiu, ktorú však zatiaľ jej poisťovňa neprepláca. Nový liek, ktorý by mal Mirke pomôcť zdolať jej ochorenie, je na jej diagnózu schválený len v USA (od júna 2020). V EÚ je jeho indikácia na túto diagnózu ešte len v procese schvaľovania.

Liečba, ktorú Mirke odporučili onkológovia, by mala trvať 2 až 3 roky. Každých 21 dní potrebuje dostať dávku liečiva KEYTRUDA v hodnote 4080 eur. Znamená to, že pokiaľ zdravotná poisťovňa Mirke po nejakom čase neumožní financovanie tohto lieku, bude Mirkina rodina potrebovať zohnať zdroje čisto na liečbu aspoň 70-tisíc EUR na 1 rok liečby.

Mirkina rodina sa preto rozhodla poprosiť všetkých dobrých ľudí o pomoc a podporu. Aj drobný príspevok, keď pošle veľa ľudí, sa stane veľkou podporou a veľmi pomôže osôbke, ktorá sa potrebuje a veľmi chce liečiť.

Pomôžme prosím spoločne Mirke s úhradou liečby. Lebo tak ako ona vždy pomáhala iným, teraz sama potrebuje našu pomoc...

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?