Menu

Topánky pre deti z Bolívie

Trvanie výzvy: 2. februára 2021 - 31. decembra 2021

Cieľ výzvy

Podpora detí z indiánskej komunity v Bolívii zakúpením topánok, ktoré si väčšina rodín zo svojich príjmov nemôže dovoliť.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 3.4.2014

IČO: 42360986

Ulica: Sološnická 20

Mesto: Bratislava

PSČ: 84104

Štát: Slovensko

Príbeh

Topánky pre deti z Bolívie

Pomôžte nám zabezpečiť topánky pre detí v indiánskej komunite.

Svetová pandémia zasiahla takmer každý kút sveta. Niektorý viac iný menej. Jednu z najchudobnejších krajín v regióne Latinskej Ameriky, Bolíviu, zasiahla veľmi silno a za posledný rok sa v krajine chudoba intenzívne prehĺbila.

Misionár pallotín Ján Adamowicz pracuje v Latinskej Amerike už 9 rokov. V súčasnosti pôsobí v Bolívii v indiánskej komunite. Bežný príjem indiánskej rodiny nepresahuje často ani 20€ na mesiac. Väčšina miestneho obyvateľstva, z tejto sumy nedokáže zabezpečiť ani základné veci, potrebné k životu. Jediným zdrojom príjmu rodín je predaj toho, čo dopestujú. Žijú v jednoduchých domoch bez vody, elektriny a jediným zdrojom energie je propán-butánová fľaša, ktorú používajú ako varič.

"V našej komunite máme vybudovanú základnú školu a deti majú zabezpečené školské uniformy, avšak keď vidím, ako prichádzajúú do školy bosé a to idú niekedy aj 7 kilometrov, trhá mi to srdce," hovorí páter Ján. "Topánky stoja často viac, než mesačný príjem rodiny, preto sa na vás obraciam a prosím vás pomôžte mi kúpiť pre tieto deti topánky," dodáva.

Aktualizácie

V nových topánkach11. máj 2021

´Aj dnes sme sme menili "staré sandále" za nové tenisky. Naše indiánske deti, na mňa už dnes netrpezlivo čakali. Vedeli, že dnes dostanú novú obuv. Ďakujem vám všetkým, ktorí ste sa pripojili k našej výzve. ´
páter Janek

Prvé topánky odovzdané16. apr 2021

Ďakujeme, vďaka vašej štedrosti sme zakúpili tenisky pre prvých 44 detí. 
Už dnes majú deti z Quirogi kvalitnejší život.
Spolu pomáhame.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?