Menu

Prosím všetkých dobrých ľudí o pomoc ZŤP

Trvanie výzvy: 1. februára 2021 - 1. januára 2022

Cieľ výzvy

nájom, strava ošatenie inkaso spojené s bývaním lieky a podlžnosti spoločnostiam banka

Príbeh

Prosím všetkých dobrých ľudí o pomoc ZŤP

Finančná Pomoc pre ZŤP v núdzi mamičku a dcérku

Rada bysom sa vám predstavila. Volám sa Klaudia a som ZŤP. Narodila somv roku 1992 a môj otecko mal tragickú autonehodu v roku 1994.Keby žil, bola by som šťastná. No stále mám v sebe nádej, že sa raz aj nanás usmeje slniečko

Každýprechádzame v živote rôznymi skúškami. Každý zažívame svoje trápenia. Áno,každý si svojimi rozhodnutiami tvoríme svoj vlastný život a taktiež sasvojim pričinením dostaneme do zlej situácii, tvoríme si len sami sebetrápenie. No predsa len, Vám chcem v krátkosti vyrozprávať svojuskúsenosť, podeliť sa s mojim trápením a zároveň Vás požiadaťo pomoc.

Chorobusi nevyberáme.

Neviem prečo somochorela. Mala som 12 rokov, keď mi diagnostikovali diabetes typu 2a následne na to bola nutná inzulínová liečba. Mamina sa o mňastarala ako mohla. Vychovala ma v pokore a v láske.  Nemalavedomosť o tom, ako mi do budúcna pomôcť, aby som mala zabezpečený príjem,aby som mala prácu, ktorú môžem vykonávať. Keď som mala 18 rokov, bola somplnoletá, aj keď som nemala odrobené roky, mamina mohla, ale nevedela mivybaviť invalidný dôchodok. Všetko ma to počkalo. Pracovala som ako som mohla,no nevydržala som pracovať dlhodobo. Tu kde žijem, na východe Slovenska, nie súpracovné príležitosti, aby si človek mohol vyberať. Je pravda, že nie som ažtak inteligentná, aby som sa naučila a študovala technickú školu, mala takkvalitnejšie vzdelanie a výhľady pre lepšiu prácu. Robila som, ako somvládala. Príznaky sa veľmi rýchlo vyvíjali. Pridružovali sa mi ďalšie diagnózy.Moje zdravie mi neslúži každý deň, cítim sa zle v dôsledku vysokejglykémie. Jedávam to čo mám, snažím sa aj v nedostatku financií dodržiavaťdiétu, no stav sa mi zhoršuje a naháňa strach, že sa neviem postaraťo svoju dcérku.

Navštevovala somdiabetologickú ambulanciu v Giraltovciach, kde som žila. Presťahovala somsa do väčšieho mesta, kde teraz žijem s mojou dvojročnou dcérou Emkou.Chválabohu, v roku 2019 sme dostali nájomný obecný byt. Tu som začalanavštevovať diabetologickú ambulanciu. Nikto z lekárov mi neporadil, abysom žiadala o invalidný dôchodok. Roky plynuli, ja som nemala vedomosťo tom, na čo mám nárok. Žiaľ mi nikto v tejto veci neporadil. Pichámsi inzulín a začali sa mi prejavovať akútne a chronické komplikácie.Bolesti v nohách, slabosť až niekedy necitlivosť. Diagnostikovali micievne ochorenie Polyneuropatiu, je to porucha nervovo-cievnehosystému. Liečba diabetickej polyneuropatie spočíva v udržiavaní glykémie vnormálnych hodnotách. Vhodné stravovanie je základnou podmienkoupre udržiavanie hladiny glykémie pod kontrolou a obmedzenie ďalšiehopoškodzovania nervov. Na potláčenie bolestí a ďalších príznakovužívam lieky proti bolesti, antidepresíva a inéNo žiaľ, nemám dostatok financií nakvalitnú liečbu, ani od štátu nedostávam príspevok a to každý diabetikvie, čo to obnáša.

Situáciasa mi zhoršovala, existenčne som pociťovala úpadok a tak to malo dopad ajna moju psychiku. 5 rokov sa liečim na panickú agorafóbiu. Spôsobila to najmäjedna tragédia v rodine, keď mi v roku 2017 v náručí zomrel môjbrat, ktorý sa dožil len 18 rokov. Starala som sa o neho, bol žiaľ chorýa postihnutý. Mne sa vtedy akoby svet zrútil. Neviem sa s tým dodnešného dňa vysporiadať. Stále cítim jeho prítomnosť. Bola som s ním odjeho narodenia.

Prišliaj tie radostnejšie dni. Otehotnela som a ja som bola tá najšťastnejšiažena na svete. Hnalo ma to dopredu, no napriek mojej túžbe mať dieťa, sa môjzdravotný stav nezlepšoval.

Zdraviemi nedovoľuje fungovať na 100% a ocitla som v tejto dobe v bojiproti pandémii v zlej životnej situácii. Napriek všetkému sa mi narodilakrásna zdravá dcéra. V tomto čase poberám rodičovský príspevok a namoju diabetes diétu spolu 314,94€. Z toho platím nájom vo výške 248€. Jemi to ľúto, že som sa takto ocitla v núdzi, už len kvôli dcére a takhľadám záchranu a pomoc od vás, dobrých ľudí. Neostáva mi poriadne nastravu, základné potreby ako je hygiena a nedokážem pokryť všetky výdavkyspojené so starostlivosťou o moju Emku. Žijem s partnerom kvôlipandemii má problemi sa zamestnať pracuje na dohode jeho zárobok je do 150€mesačne je to nepostačujúci na mesačné náklady spojené s bývaním a podlžnostivoči mne ktoré mám a závesky partner mi pomáha veľmi s dcérkou s jej výchovou ajo mňa sa stará pri mojich zdravotných taškostiach každodenných.  Dúfam, že sa nájde niektos dobrým srdcom a porozumením a pomôže nám.

Sociálnapoisťovňa mi zamietla invalidný dôchodok z toho dôvodu, že som nemalaodpracované roky. Momentálne mi dôchodok nevyplácajú. Musím zaplatiť 3700€a až vtedy budem mať nárok na dôchodok. 

Ja vás touto cestou prosím so všetkou pokorou v srdci o pomoc pre mňaa dcéru.

Vopred ďakujem za každý finančný dar

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?