Menu

Multifunkčné športové ihrisko v Námestove

Trvanie výzvy: 28. januára 2021 - 31. decembra 2021

Cieľ výzvy

Vyzbierané prostriedky chceme použiť na dofinancovanie ihriska, na zabezpečenie potrebných konštrukčných úprav a na potrebné športové vybavenie.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 26.11.1991

IČO: 17057396

Ulica: Komenského 502/26

Mesto: Námestovo

PSČ: 02901

Štát: Slovensko

Príbeh

Multifunkčné športové ihrisko v Námestove

Doprajme spolu zažiť radosť z pohybu pre všetkých.
Pomôžte nám postaviť mutifunkčné ihrisko pre verejnosť v Námestove a tak podporiť rozvoj pohybu a športu.


Hokejbal je tímový šport, ktorý sa hrával organizovane v Námestove už v 80-tych rokoch.

Hokejbaloví nadšenci dosahovali v súťažiach veľmi dobré výsledky. Na trénovanie využívali ihrisko pri gymnáziu v Námestove, ktoré bolo zrušené kôli výstavbe novej školskej telocvične.

Keďže hráči nemali kde trénovať, hokejbalový šport v Námestove úplne zanikol. Myšlienky na nové ihrisko sa však hokejbaloví nadšenci nikdy nevzdali.

Po piatich rokoch neúspešných rokovaní s vedením mesta sa rozhodli prevziať iniciatívu do vlastných rúk. Podarilo sa im zabezpečiť síce vyradené, ale plne funkčné ihrisko zo Švajčiarska po rekonštrukcii tamojšieho miestneho štadióna. Ihrisko má rozmery 60 x 30 m, jeho súčasťou sú kompletné mantinely s plexisklom a striedačkami.

Multifunkčné najmä preto, že okrem hokejbalu bude po osadení slúžiť aj na rôzne športy, ako napríklad streetball, basketbal, hádzaná, volejbal, tenis... Do budúcna je aj možnosť zabezpečiť chladenie a ihrisko sa tak môže využívať na korčuľovanie či ľadový hokej.

Na nákup ihriska bolo potrebných 10 000 €. Športovým nadšencom z TJ Oravan Námestovo sa podarilo z vlastných a sponzorských zdrojov zaplatiť zálohu zatiaľ 5 000 €. Zvyšnú čiastku na doplatenie sa snažia získať formou verejnej zbierky.

Preto vás chceme poprosiť o pomoc. Pomôžte postaviť toto ihrisko pre verejnosť v Námestove aj vy! Za každé odoslané euro vám budeme veľmi povďační.

Vyzbierané prostriedky chceme použiť na dofinancovanie ihriska, na zabezpečenie potrebných konštrukčných úprav a na potrebné športové vybavenie.

Vyzbieranie potrebnej sumy je však iba polovica cesty k vytúženému cieľu. Ale vďaka tejto polovici cesty sa predsa len jednania s mestským úradom pohli vpred.

S momentálnou veľkou podporou vedenia mesta, mestského zastupiteľstva a riaditeľa ZŠ Komenského sa našlo vhodné miesto.

Ihrisko bude umiestnené na asfaltovej ploche pri Základnej škole na ulici Komenského. Vedenie a poslanci mesta Námestovo schválili príspevok na prvotné terénne úpravy pre vybudovanie tohto ihriska. Táto suma postačí na terénne úpravy pre dočasné osadenie ihriska v menšom rozmere a na pôvodnom podklade. Vedenie mesta má v úmysle túto iniciatívu ďalej podporiť a v súčasnosti už dalo vypracovať projektovú dokumentáciu na predĺženie plochy pre osadenie, jej vyasfaltovanie (pre nerovnosť terénu), odvodnenie pozemku, osvetlenie a celkovú úpravu okolia.

TJ Oravan Námestovo verí, že sa podarí celý projekt dotiahnuť do úspešného konca a že konečne bude v Námestove veľké, voľne dostupné multifunkčné ihrisko, ktoré budú môcť využívať nielen športovci ale aj deti a široká verejnosť na rôzne druhy letných aj zimných športov.

(Foto dokumentácia je od HbK Kométa Vrútky kde nedávno dokončili projekt)


Aktualizácie

Práce začali napredovať12. apr 2021

Po zime sme sa postupne pustili do realizácie projektu.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?