Menu

Multifunkčné športové ihrisko v Námestove

Trvanie výzvy: 28. januára 2021 - 31. decembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Vyzbierané prostriedky chceme použiť na dofinancovanie ihriska, na zabezpečenie potrebných konštrukčných úprav a na potrebné športové vybavenie.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 26.11.1991

IČO: 17057396

Ulica: Komenského 502/26

Mesto: Námestovo

PSČ: 02901

Štát: Slovensko

Príbeh

Multifunkčné športové ihrisko v Námestove

Doprajme spolu zažiť radosť z pohybu pre všetkých.
Pomôžte nám postaviť mutifunkčné ihrisko pre verejnosť v Námestove a tak podporiť rozvoj pohybu a športu.


Hokejbal je tímový šport, ktorý sa hrával organizovane v Námestove už v 80-tych rokoch.

Hokejbaloví nadšenci dosahovali v súťažiach veľmi dobré výsledky. Na trénovanie využívali ihrisko pri gymnáziu v Námestove, ktoré bolo zrušené kôli výstavbe novej školskej telocvične.

Keďže hráči nemali kde trénovať, hokejbalový šport v Námestove úplne zanikol. Myšlienky na nové ihrisko sa však hokejbaloví nadšenci nikdy nevzdali.

Po piatich rokoch neúspešných rokovaní s vedením mesta sa rozhodli prevziať iniciatívu do vlastných rúk. Podarilo sa im zabezpečiť síce vyradené, ale plne funkčné ihrisko zo Švajčiarska po rekonštrukcii tamojšieho miestneho štadióna. Ihrisko má rozmery 60 x 30 m, jeho súčasťou sú kompletné mantinely s plexisklom a striedačkami.

Multifunkčné najmä preto, že okrem hokejbalu bude po osadení slúžiť aj na rôzne športy, ako napríklad streetball, basketbal, hádzaná, volejbal, tenis... Do budúcna je aj možnosť zabezpečiť chladenie a ihrisko sa tak môže využívať na korčuľovanie či ľadový hokej.

Na nákup ihriska bolo potrebných 10 000 €. Športovým nadšencom z TJ Oravan Námestovo sa podarilo z vlastných a sponzorských zdrojov zaplatiť zálohu zatiaľ 5 000 €. Zvyšnú čiastku na doplatenie sa snažia získať formou verejnej zbierky.

Preto vás chceme poprosiť o pomoc. Pomôžte postaviť toto ihrisko pre verejnosť v Námestove aj vy! Za každé odoslané euro vám budeme veľmi povďační.

Vyzbierané prostriedky chceme použiť na dofinancovanie ihriska, na zabezpečenie potrebných konštrukčných úprav a na potrebné športové vybavenie.

Vyzbieranie potrebnej sumy je však iba polovica cesty k vytúženému cieľu. Ale vďaka tejto polovici cesty sa predsa len jednania s mestským úradom pohli vpred.

S momentálnou veľkou podporou vedenia mesta, mestského zastupiteľstva a riaditeľa ZŠ Komenského sa našlo vhodné miesto.

Ihrisko bude umiestnené na asfaltovej ploche pri Základnej škole na ulici Komenského. Vedenie a poslanci mesta Námestovo schválili príspevok na prvotné terénne úpravy pre vybudovanie tohto ihriska. Táto suma postačí na terénne úpravy pre dočasné osadenie ihriska v menšom rozmere a na pôvodnom podklade. Vedenie mesta má v úmysle túto iniciatívu ďalej podporiť a v súčasnosti už dalo vypracovať projektovú dokumentáciu na predĺženie plochy pre osadenie, jej vyasfaltovanie (pre nerovnosť terénu), odvodnenie pozemku, osvetlenie a celkovú úpravu okolia.

TJ Oravan Námestovo verí, že sa podarí celý projekt dotiahnuť do úspešného konca a že konečne bude v Námestove veľké, voľne dostupné multifunkčné ihrisko, ktoré budú môcť využívať nielen športovci ale aj deti a široká verejnosť na rôzne druhy letných aj zimných športov.

(Foto dokumentácia je od HbK Kométa Vrútky kde nedávno dokončili projekt)


Aktualizácie

Práce začali napredovať12. 4 2021

Po zime sme sa postupne pustili do realizácie projektu.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?