Menu

POMOC PRE JANKA SO SKLEROZOU MULTIPLEX

Trvanie výzvy: 13. mája 2013 - 13. mája 2014

Cieľ výzvy

POMOC PRE JANKA SO SKLERÓZOU MULTIPLEX

Príbeh

POMOC PRE JANKA SO SKLEROZOU MULTIPLEX

Janko, má 38 rokov a od 15 rokov sklerózu multiplex. Žije so 73 ročnou mamou vo veľmi skromných podmienkach v malom domčeku v Trenčianskom Jastrabí. Jankova choroba za posledné dva roky veľmi postúpila. Dokáže hýbať už len hlavou. Jeho mamina a asistenti sa musia oňho 24 hodín starať. Na trh sa dostal liek s názvom FAMPYRA, lenže tento liek nie je hradený poisťovňami a pacient si ho musí hradiť sám. Užívaním tohto lieku u osôb chorých na sclerosis multiplex veľmi rýchlo dochádza k zlepšeniu stavu. Vzhľadom na extrémne vysokú cenu tohto lieku, zdravotné poisťovne na Slovensku sa od jeho preplácania dištancujú!!! Ako náhle ho pacient prestane užívať automaticky sa mu vráti ten stav v akom bol pred užívaním lieku.


Janko, má 39 rokov a od 15 rokov sklerózu multiplex. Žije so 73 ročnou mamou vo veľmi skromných podmienkach v malom domčeku v Trenčianskom Jastrabí. Jankova choroba za posledné dva roky veľmi postúpila. Dokáže hýbať už len hlavou. Jeho mamina a asistenti sa musia oňho 24 hodín starať.

V novembri 2012 televízia Markíza v relácii Reflex odvysielala príspevok o novom lieku na trhu s názvom FAMPYRA. V tomto príspevku vystupoval aj môj priateľ Janko Kolman Užívaním tohto lieku u osôb chorých na sclerosis multiplex veľmi rýchlo dochádza k zlepšeniu stavu. Vzhľadom na extrémne vysokú cenu tohto lieku, zdravotné poisťovne na Slovensku sa od jeho preplácania dištancujú!!!
Mesačná dávka tohto lieku stojí 470 ,- eur. Ako náhle ho pacient prestane užívať automaticky sa mu vráti ten stav v akom bol pred užívaním lieku. Ja som Jankova priateľka. Som tiež telesne postihnutá. Som na vozíku od malička.
Touto cestou by som Vás chcela veľmi poprosiť o finančnú pomoc pre môjho priateľa Janka na lieky. Už veľmi dávno túži hýbať aspoň rukami, aby sa mohol sám najesť a spraviť si veci okolo seba. Janko bol aj v Modrom z neba v máji. Prikladám link, kde jeho príbeh nájdete (je to druhý príbeh. Je tam záber na Janka ako leží na posteli a pri ňom sedí Vilo Rozboril).

http://modrezneba.markiza.sk/clanok/modre-z-neba-ani-jedno-oko-neostalo-suche.html


Budeme vďační za každé euro. Každá pomoc sa počíta.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?