Menu

Pomoc deťom v Keni

Trvanie výzvy: 1. februára 2021 - 31. decembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Zabezpečenie základných potrieb pre deti z ťažkých sociálnych pomerov v Keni

Autor výzvy

Dátum vzniku: 1.3.2006

IČO: 42115884

Ulica: Piaristicka 2

Mesto: Nitra

PSČ: 94901

Štát: Slovensko

Príbeh

Pomoc deťom v Keni

JUA, o.z je občianske združenie, ktoré pôsobí prioritne v Keni. Naša pomoc je určená najmä pre všetky marginalizované deti spoločnosti ako deti ulice, deti žijúce v absolútnej chudobe, siroty a polosiroty a zdravotne postihnuté deti so špeciálnymi potrebami. Našou prioritou je poskytovanie vzdelávania a edukačné programy, prostredníctvom ktorých sa snažíme sa, aby boli deti schopné pretvárať svoju krajinu a meniť ju k lepšiemu.
Viac na www.juapredeti.com alebo https://www.facebook.com/juapredeti/

V  decembri sa nám podarila vynikajúca vec. Zbierka pre hladné deti v Keni sa naplnila na 100% a to za 2 týždne. Pomohli sme vďaka vám 185 rodinám v Keni, ktoré trpeli počas pandémie hladom. Vďaka vám netrpeli počas Vianoc a najbližší mesiac hladom.  

Deti nastúpili do školy 4.1.2021 po takmer roku strávenom doma (s výnimkou 4.a 8 ročníka). V škole majú zabezpečené kvalitné vzdelávanie, stravu 4x denne, ubytovanie, internátne potreby, hygienické potreby a školské potreby. 
Keďže záujem z vašej strany je nám naďalej pomáhať, vytvárame novú výzvu pre aktuálne potreby, ktoré sa vyskytli v našej škole Sv. Filipa Neriho v Keni, ktorú v spolupráci s Vysokou školou Sv. Alžbety spravujeme.


1. Jedlo počas prázdnin pre deti - od tohto roku budeme fungovať ako detský domov pre najnúdznejšie deti cez prázdniny. Harmonogram prázdnin je nasledovný: najbližšie prázdniny sú  20.3.- 9.5.2021, ďalej 17.7. - 25.7.2021, 2.10 - 20.10.2021 a 24.12.2021 – 2.1.2022. Odhadovo bude mať v škole cez prázdniny okolo 50 detí. Budeme potrebovať pre ne stravu, personál a vyplnenie programu. Toto všetko sú nové výdavky, na ktoré však škola nemá finančné prostriedky, nakoľko deti chodievali domov na prázdniny a taktiež personál počas prázdnin nepracoval.  V prípade, že deti išli na prázdniny domov a my dostaneme podnet, že niektorá rodina nemá čo jesť a deti sú hladné, z vyzbieraných peňazí sa im zabezpečí strava.


2. Postavenie práčovne – deti si v škole školské uniformy, úbory a spodnú bielizeň vrátane posteľnej bielizne a diek bežne perú sami v rukách. Na internáte však máme aj malé deti a deti so špeciálnymi potrebami, ktoré to nedokážu robiť sami a pomáhajú im s tým vychovávatelia, ktorí však bývajú preťažení. Počet malých detí a detí so špeciálnymi potrebami v škole však stúpa, preto je našim cieľom zriadiť a prevádzkovať práčovňu pre potreby detí. Momentálne nemáme žiadne priestor v škole na zriadenie práčovne, preto ju musíme postaviť od základov. Jedná sa o postavenie menšej budovy a plné zavedenie rozvodov – elektrina, voda, odpad. Budova bude stáť v internátnej časti.

3. Kúpa a údržba školských topánok a uniforiem – mnohým deťom veľmi rýchlo rastú nohy a bývajú im malé topánky, a preto im musíme veľmi často zabezpečovať nové topánky prípadne časti uniformy. Mnohokrát sa topánky niektorým deťom zničia počas bežného používania rýchlejšie ako iným deťom. Zo sponzorských finančných prostriedkov vieme deťom zabezpečiť kúpu nových topánok len každý rok a pol, v prípade, že sa topánky zničia alebo sú malé musíme deťom hľadať finančné prostriedky na nové.  Počas pandémie takmer všetky deti doma zničili svoje školské topánky a tenisky i uniformy, nakoľko to bol ich jediný majetok, ktorý doma mali a tak tento školský rok sme nútení zakúpiť nové školské topánky a uniformy pre takmer všetky deti v projekte. 

Cenový prehľad výdavkov, na ktoré môžete prispieť:
o 2,- euro = prezuvky (gumené papuče -kroksy)
o 3,- eurá = strava na 1 dieťa na celý deň (raňajky, desiata, obed a večera)
o 5,- eur = tenisky
o 20,- eur = školské topánky
o 50,- eur = strava pre hladnú rodinu na 1 mesiac
o 60, - eur = plná uniforma + úbor na telesnú výchovu 
o 150,- eur = plat 1 vychovávateľa na 1 mesiac počas prázdnin
o 250,- eur = plat 1 učiteľa na 1 mesiac prázdnin
o 5.500,-  eur = vybudovanie práčovne


Príspevky budeme používať podľa priorít – ako prvé zabezpečíme školské topánky pre 55 detí, ktoré majú úplne zničené topánky alebo sú im už malé, 33 prezuvok pre detí, ktoré nemajú,   75 školských uniforiem pre deti s potrhanými a malými uniformami a zabezpečenie jedla pre nastávajúce prázdniny, ktoré začínajú 19.3.2021. Zvyšok topánok, tenisiek a uniforiem dokúpime podľa získania príspevkov. Práčovňa bude postavená po zabezpečení hlavných potrieb detí – jedla, topánok a uniforiem.

Ďakujeme, že pomáhate deťom a ľuďom v núdzi!


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?