Menu

Spojme sa a pomôžme odstrániť bariéru človekovi, ktorý celý život proti bariéram bojuje

Trvanie výzvy: 2. júna 2013 - 2. júna 2014

Cieľ výzvy

Zapojíte sa do zbierky na batériu do elektrického skútra ťažko zdravotne postihnutej úžasnej osôbke?

Príbeh

Spojme sa a pomôžme odstrániť bariéru človekovi, ktorý celý život proti bariéram bojuje

32 ročná mladá žena. Úžasná. Silná. Bojovníčka. No aj to najkrehkejšie stvorenie, aké poznám. Rozdáva sa pre iných. Dáva aj to posledné a niekedy aj viac.
Teraz však potrebuje pomoc. Našu pomoc. Pomoc ľudí, vďaka ktorým bude opäť mobilná a bude sa môcť opäť a zas vrhnúť do práce, či ísť medzi ľudí.

Marcela trpí viac než 20-timi rôznymi ochoreniami / neurologické, ortopedické, imunologické, onkologické, reumatologické a iné/, absolvovala cez 20 operácií, v nemocniciach strávi väčšinu roka. Aj keď je doma, musí pravidelne navštevovať nemocnice za účelom podávania liečby- injekcie, ktoré jej pichajú každý druhý deň, alebo náročnej liečby podávanej prostredníctvom infúzií, ktoré jej priamo do žily tečú 10hodín- raz mesačne.
Popri tom sa však naplno venuje pomoci ľuďom s telesným, mentálnym, či kombinovaným postihnutím. Vytvorila pre nich pracovné príležitosti, kde im umožňuje získať, alebo obnoviť pracovné zručnosti. Naplno sa venuje integrácii ako takej. Spája ľudí s hendikepom s ľuďmi zdravými a tak rúca bariéry, ktoré medzi nimi prirodzene vznikajú.
Marcela nie je človek, ktorý žiada o pomoc. A ak áno, tak to urobí ,,odľahčenou,, formou, že
v ľuďoch to navodí pocit, že ,,nie je to až také zlé,,. Verte však, že je to horšie než zlé.
Macina finančná situácia je stále náročná, pretože liečbu si hradí sama, keďže lieky, ktoré potrebuje, jej ZP neprepláca. A tak ďalšie výdavky a zvlášť nečakané, si nemôže dovoliť, resp. nemá to už ako utiahnuť.
Práve v týchto dňoch sa jej zhoršil zdravotný stav natoľko, že jej lekári zakázali chodiť. Dnes je na opiátoch, ktoré majú za úlohu zmierniť jej obrovské bolesti, ktorými trpí stále viac. Marcelka vlastní elektrický skúter, ktorým sa musí presúvať z miesta na miesto, ktorý by jej mal uľahčiť aj tak už dosť zložitú zdravotnú situáciu. Treba však podotknúť, že ,,obyčajný,, vozík nemôže používať aj vzhľadom k tomu, že nosí celotelový korzet a pri sedení musí mať nohy v inom uhle ako by to bolo na vozíku.
V elektrickom skútri však zlyhala batéria, ktorej cena je pre Marcelu astronomická, no ak sa spojíme, verím, že sa nám túto sumu podarí rýchlo vyzbierať a ona sa bude môcť opäť ísť previezť do mesta bez toho, aby ju musel niekto prenášať.
Spojme sa a pomôžme odstrániť bariéru človekovi, ktorý celý život proti bariéram bojuje.
Ďakujeme :-).

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?